Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 25.02.2018r. Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

Serdecznie zapraszamy na dwie żołnierskie uroczystości, które odbywać się będą w naszej okolicy. 15 sierpnia w kościele w Glisnem o godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza Święta i Apel Poległych. Są to uroczystości upamiętniające poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej Oddziału Partyzanckiego por. Jana Stachury „ADAMA”. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na święto partyzanckie pod Luboniem.

 

Loading ....

Natomiast w Szczawie odbędzie się dwudniowa impreza partyzancka: 17-18 sierpnia. W imieniu żołnierzy 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej zapraszamy na doroczną uroczystość odpustową. 17 sierpnia w Szczawie odbędzie się III Międzynarodowy Bieg Górski szlakami 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej, co wiecej bieg ten zaliczany jest do Montrail Biegów Górskich 2013, start biegu o godz. 11.00 koło Kościoła Parafialnego nieopodal Muzeum 1 PSP AK.

Po południu, o godz. 15.00 na placu przy OSP Szczawa odbędzie się  Festiwal Pieśni Partyzanckiej i Żołnierskiej. Niedziela, (18 sierpnia) rozpocznie się zbiórką przy pomniku ofiar, o godz. 10.00 przewidziany jest apel poległych I złożenie wieńców a w kościele parafialnym o godz. 11.00 odprawiona zostanie msza św. w intencji poległych, zmarłych i żyjących żołnierzy I Pułku Strzelców Podhalańskich AK. Po Mszy św. możliwe będzie zwiedzanie muzeum  1PSP AK. Serdecznie zapraszamy.
 

 

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1005.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/mszana-dolna-aktualnosci-pamiec-zolnierzom.html