Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 14.12.2018r. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Z sesji Rady Miasta  

 

Na ostatniej sesji Rady Miasta Mszana Dolna w dniu 20 marca  radni w pierwszej kolejności podjęli uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Tym samym dwa Gimnazja Miejskie działające przy Zespołach Szkół zostają zlikwidowane a uczniowie wcieleni do ośmioklasowych szkół podstawowych. Nowa reforma oświatowa gwarantuje trzy lata przejściowe – więc obecni gimnazjaliści dokończą naukę według dotychczasowego programu.

 

Loading ....

Podjęta została również uchwała w sprawie zaciągnięcia pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na sfinansowanie zadania pn. „Budowa tras pieszo-rowerowych nad rzeką Mszanką i Rabą”. Projekt tras pieszo-rowerowych został już złożony w Urzędzie Marszałkowskim w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, odbyły się już pierwsze konsultacje społeczne, odzew ze strony przedsiębiorców jest pozytywny. Nowa atrakcja rozszerzy dalsze możliwości inwestycyjne.
Najważniejszymi punktami poniedziałkowej sesji uchwały były związane z odbieraniem odpadów komunalnych, świadczeniem usług w tym zakresie, ustalenia wysokości opłat oraz terminów i częstotliwości odbiorów. Radni uchwalili też regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta oraz wzór nowej deklaracji. Wszystkie te uchwały będę obwiązywać od 1 lipca 2017 roku.

 

Loading ....

W trakcie sesji Burmistrz Miasta Mszana Dolna przekazał informację o pracy w okresie między sesjami.  Powstał pomysł wybudowania wieży widokowej na Lubogoszczy wspólnie z Gminą Mszana Dolna i Gminą Niedźwiedź ze środków Lokalnej Grupy Działania "Piękna Ziemia Gorczańska". Wszelkie uzgodnienia tej inwestycji oraz spotkania z Urzędzie Marszałkowskim zajęły sporo czasu. Koszt wybudowania wieży zależy nie tylko od jej wysokości, ale od użytego budulca i transportu materiału na szczyt góry Lubogoszcz. Zagórzańskie samorządy chcą tą inwestycję sfinalizować jak to będzie możliwie najszybciej.


Burmistrz mówił również o dokonanej inwentaryzacji wszystkich ubytków w miejskich drogach po zimie. Z związku z tym zostanie  przygotowywane postępowanie przetargowe celem wyłonienia wykonawcy do tych prac. 

Red.

 

 

Tekst przeczytany: 727.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/mszana-dolna-aktualnosci-z-sesji-rady-miasta.html