Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.10.2018r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta do udziału w rocznicowych uroczystościach upamiętniających postać mszańskiego proboszcza ks. Józefa Stabrawy - 19 sierpnia (w najbliższą niedzielę) o godz. 11.00 w kościele św. Michała Archanioła odprawiona zostanie Msza św. za spokój duszy ks. dziekana umęczonego w obozie w Dachau w sierpniu 1942. Od tamtego dnia minie 70 lat. Chcemy, jako Samorząd przywrócić pamieć o tym znamienitym mieszkańcu Mszany i gorliwym kapłanie.

Po uroczystościach w kościele przejdziemy do sali gimnastycznej mszańskiego LO - tu odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miasta na której dotychczasowa ul. Cmentarna na mocy uchwały zmieni swą nazwę na  ul. Ks. Józefa Stabrawy. Zanim radni podejmą uchwałę, wszyscy wysłuchamy ks. Jana Zająca ze Śnieżnicy, który przedstawi biografię kapłana i męczennika z Dachau.

Chwilę potem udamy się (ok. 100 m) na miejsce ostatniego punktu uroczystości - na odremontowaną ostatnio ulicę. Tam bratanica ks. Stabrawy Pani Stefania Knapczyk odsłoni ufundowaną przez nas samorządowców pamiątkową tablicę z popiersiem ks. Stabrawy. Krótka modlitwa i błogosławieństwo tego miejsca, nowej ulicy i tablicy pamiątkowej, zakończy niedzielną uroczystość.


 

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1030.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/mszana-dolna-aktualnosci-zaproszenie.html