Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 14.12.2018r. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013
Zdążyć przed zimą
 
Od 1 września br. Miejskie Przedszkole nr 2 (to koło Meblometu) ma nowego dyrektora - odchodzącą po ponad 40 latach pracy Teofilę Latoś, zastąpiła Halina Domiter - przez ponad 20 lat "podglądała" swoją szefową, uczyła się od niej troski i dbałości o powierzoną placówkę. Przez te wszystkie lata wrosła niejako w przedszkole i podobnie, jak była dyrektorka, zna bolączki i najpilniejsze potrzeby tej publicznej placówki. Nie dziwi zatem, że wzorem swojej poprzedniczki, od pierwszego dnia zakasała rękawy i zabrała się ze swoimi współpracownicami do pracy.
 
Loading ....
 
Odmalowane zostały sale zajęć, znane i lubiane postacie z bajek uśmiechają się do maluchów ze ścian korytarzy i sal, do tańca i kultywowania zagórzańskich tradycji zachęca para młodych górali, zaś do mycia rąk i ząbków po jedzeniu, uśmiechnięty delfinek nad umywalką - to w budynku, a na zewnątrz? Też się zmieniło - po starym płocie pozostały tylko tony betonu w którym posadowiono dziesiątki lat temu stalowe słupki. Czas dał im radę - skorodowane, chyliły się na silniejszym wietrze, a w jako takim pionie trzymała je leciwa druciana siatka w nielepszym stanie. To czego nie zdążyła zrobić, ale mocno za tym dreptała, była dyrektorka, zostało wykonane teraz. Przedszkolny ogród jest już bezpieczny - nowe ogrodzenie oddziela go od parku i nie stanowi już zagrożenia dla bawiących się dzieciaków.
           
Loading ....
 
Ale na nowym płocie się nie skończyło - na nic zdałyby się odświeżone ściany sal dydaktycznych i przedszkolnych korytarzy, gdyby przez dziurawy dach lała się do środka woda. Blacha położona przed laty dożyła swoich dni - rdza zrobiła swoje i innego, niż nowe pokrycie całej połaci dachu, rozwiązania nie było. Zanim jednak na dach weszli dekarze, trzeba było zakres prac, a nawet kolor i kształt nowej blachy uzgodnić z konserwatorem zabytków. Powód? Budynek przedszkola leży w strefie ochrony konserwatorskiej parku, a nad nią opiekę sprawuje właśnie konserwator zabytków.
 
Loading ....
         
 
Kiedy "papiery" były już gotowe, trzeba było rozglądnąć się za blachą - nie trzeba było daleko szukać. Po drugiej stronie ulicy rezyduje znana firma BLACHOTRAPEZ. Jedna rozmowa burmistrza z jej szefem p. Janem Luberdą wystarczyła, by na dachu przedszkola pojawili się pracownicy firmy. Szybko i sprawnie pomierzyli i policzyli, co i ile potrzeba. A decyzję o wysokości rabatu podjął już sam szef BLACHOTRAPEZU. Rabat jest bardzo znaczący - otrzymaliśmy blachę  z "najwyższej półki" z gwarancją, że dach nią pokryty wytrzyma i deszcze, i śniegi.  Nową blacha zostana też "okute" wszystkie kominy. Gdyby przypadkiem coś się działo, to przecież do sąsiadów blisko, są po drugiej stronie ul. Orkana. Udało się też wymienić stare, drewniane jeszcze okna w szatni i pomieszczeniach gospodarczych. Całość prac finansuje budżet miasta.
 
Loading ....
 
 
Tekst przeczytany: 1401.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/mszana-dolna-aktualnosci-zdazyc-przed-zima.html