Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: sobota, 23.03.2019r. Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

  Na zakończenie czasu kolędowania 

 

 

Loading ....

Koncert dorosłych zespołów wokalnych zakończył kolędowanie w Miejskim Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentowały się dwa chóry i dwie grupy śpiewacze, w repertuarze dominowały kolędy i pastorałki, ale pojawiły się również inne utwory.

 

Loading ....

Po raz pierwszy na scenie zaprezentował się Chór MOK, który od października powstał w miejsce chóru dziecięcego. Skład tworzą na razie same panie, ale zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego śpiewu. Próby odbywają się w środy godz. 17:45 - dyrygentką chóru jest pani Kinga Skałka. Dodatkowo chórowi towarzyszyli dwaj panowie instruktorzy Andrzej Leśniak na gitarze i Leszek Moryto na kontrabasie.

 

Loading ....

Drugim chórem, który wystąpił w czasie koncertu był Chór Męski im. Ks. Józefa Hajduka działający przy Parafii św. Michała Archanioła. Tego chóru nie trzeba nikomu przedstawiać, należy wspomnieć, że w tym roku świętują 70-lecie istnienia. Każdym swoim występem prezentują wysoki poziom wykonania, a ich donośny śpiew dociera do każdego słuchacza. Gratulujemy wspaniałego jubileuszu i życzymy dalszych sukcesów.

 

Loading ....

Niestety w koncercie nie mógł wystąpić Chór Mieszany z Parafii Miłosierdzia Bożego. Wielka szkoda, ale mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będą się mogli zaprezentować. Na koniec koncertu wystąpiły grupy śpiewacze Mszanicanki i Słomcanki. Obie grupy zaprezentowały kolędy w zagórzańskim wykonaniu. Dodatkowo grupę Słomcanki wspierała kapela góralska, która wraz z paniami z grupy na zakończenie zagrała tradycyjne „Za kolędę dziękujemy…".

 

Loading ....

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1155.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/na-zakonczenie-czasu-koledowania.html