Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 22.05.2019r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Niepodległościowy zryw sportowy 

 

 

Loading ....

W Świeto Niepodległości w parku miejskim odbył się wieczorny bieg pod hasłem „11 minut na 11 listopada”. Była to ostatnia część programu zaplanowana na ten dzień. Czekaliśmy na reprezentację  sekcji biegów MOK, którzy w tym dniu biegała również w Krośnie na organizowanym tam XIX Biegu Niepodległości.

 

Loading ....

Gdy tylko pojawili się w Mszanie zaraz po 17.00, po przywitaniu uczestników przez burmistrza miasta Józefa Kowalczyka, sygnał do startu dał Zygmunt Łyżnicki. Wystartowało ponad sto osób, każdy swoim tempem i każdy tyle ile mógł, by na sportowo uczcić Narodowy Dzień Niepodległości. Biegali młodsi i starsi, ubrani na biało-czerwono, przy głośnym dopingu i zachętach.

 

Loading ....

Wśród biegaczy znaleźli się przedstawiciele Słowacji i Bułgarii, było międzynarodowo. Nie zabrakło odpowiedniej oprawy muzycznej, rytmiczne marsze i legionowe pieśni niosły się po całym parku. Po biegu na wszystkich czekała ciepła herbata i bigos serwowany przez Folwark Stara Winiarnia.
 

 

Loading ....

Dziękujemy za obecność w imieniu organizatorów: Miasta Mszana Dolna, Gminy Mszana Dolna i Sekcji Biegów Górskich i Długodystansowym MOK Mszana Dolna.  

 

 

Loading ....

 

 

Red.

 

 

 

Tekst przeczytany: 1511.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/niepodleglosciowy-zryw-sportowy.html