Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Nowy wóz na strażackie święto 

 

Loading ....


W tym roku mszańscy strażacy obchodzili swoje święto wcześniej. W niedzielę, 30 kwietnia odbyły się wszystkie uroczystości, którym patronuje Św. Florian. Popołudniu, o godz. 15.00 w kościele parafialnym Św. Michała odprawiona została msza św. w intencji Strażaków, Orkiestry oraz zmarłych członków OSP Mszana Dolna.

 

Loading ....

Mszę św. odprawił ks. Jerzy Raźny, proboszcz parafii w asyście wikariuszy ks. Rafała oraz ks. Tomasza Steca. Następnie orkiestra poprowadziła cały oddział i zaproszonych gości pod remizę strażacką, gdzie miała odbyć się druga część uroczystości. Dowódca uroczystości mł. kpt. Wojciech Bogacz złożył meldunek Zastępcy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Markowi Bębenkowi, a na maszt podniesiono flagę państwową.

 

Loading ....

Obecni na uroczystości Prezes ZP OSP RP w Limanowej dh Grzegorz Janczy Wiceprezes dh Kazimierz Czyrnek, Prezes ZMG ZOSP RP w Mszanie Dolnej Bolesław Żaba kolejno składali gratulacje druhom strażakom. Gratulowali przede wszystkim nowego samochodu, który prezentował się okazale przed remizą.

 

Loading ....

Do życzeń dołączył również Starosta Limanowski Jan Puchała, obecny na uroczystości był również Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Limanowskiego Franciszek Dziedzina. Nie zabrakło zasłużonych druhów i strażackich rodzin. Zaproszeni zostali również Radni Miasta z Przewodniczącą Rady Agnieszką Modrzejewską-Potaczek oraz Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk. To właśnie w kierunku Radnych i Pana Burmistrza popłynęły podziękowania za pomoc z pozyskaniu nowego wozu bojowego. Dzięki środkom z Urzędu Miasta i OSP udało się sfinalizować zakup już w styczniu.

 

Loading ....

Samochód Scania kosztował 326 tys. złotych, z czego Rada Miasta odpowiednią uchwałą przekazała 250 tys. zł. Do tego czasu trwały prace, dzięki którym wóz przystosowany jest do zadań bojowych. Ma on napęd 4x4 z odłączanym napędem obu osi, blokadą mechanizmu różnicowego osi tylnej, osi przedniej i mechanizmu między osiowego, moc silinka 423KM, zbiornik o pojemności 4000 l wody oraz 300 l zbiornik na pianę, oraz wiele innych udogodnień i sprzętów wpływających na sprawność i efektywność prowadzonych akcji ratowniczo-gaśniczych a także bezpieczeństwo podróżujących tym wozem strażaków.

 

Loading ....

Po poświęceniu samochodu przez Księży Proboszczów dwóch naszych parafii: Jerzego Raźnego i Tadeusza Mrowcy można było dokładniej obejrzeć nowy nabytek. W wyposażeniu wozu pojawiła się również prądownica do szybkiego gaszenia pożarów z wozu bojowego, którą również ufundowali Radni Miasta.

 

Loading ....

Mamy nadzieję, że nowy samochód będzie służył strażakom w potrzebie i tak jak sobie życzą strażacy: oby mieli tyle samo udanych wyjazdów, co i szczęśliwych powrotów z akcji. Niech Św. Florian i Św. Michał mają ich w opiece!

  

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII 

Red.

 

Tekst przeczytany: 756.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/nowy-woz-na-strazackie-swieto.html