Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 20.03.2018r. Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

Starostwo Powiatowe w Limanowej za pośrednictwem Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii informuje, że w dniach od 8 do 19 maja 2013 r. na obszarze woj. małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów.W okresie wykonywania szczepień i 14 dni po zrzuceniu szczepionki zaleca się:

  • Nie wchodzić na teren lasu i zachować ostrożność w czasie pobytu na polach i terenach przyleśnych oraz wąwozach i jarach.

 

  • Nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenie na rękach,spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.

 

  • W razie kontaktu ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

 

  • Kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji.

 

  • Nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.Szczegółowych informacji dotyczących szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej.
 


 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 821.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/ochronne-szczepienie-lisow-wolno-zyjacych-przeciwko-wsciekliznie.html