Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: sobota, 20.04.2019r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

 Odblaski rozdane 

 

 

Loading ....

Wprawdzie frekwencja podczas środowej debaty "Żyję w bezpiecznym mieście" nie była powalająca, ale był czas na rzeczowe podejście do indywidualnych problemów naszych mieszkańców. Przedstawiciele mszańskiej Policji – Pani Komendant Anna Pękała i asp. Stanisław Stec przygotowali na początek kilka filmików przestrzegających przed kradzieżami w miejscach publicznych i popularnym wyłudzaniem pieniędzy "na wnuczka".

 

Loading ....

Warto o tym pamiętać, kiedy przygotowując do świąt, dysponując większymi kwotami robimy zakupy w dużych sklepach lub w miejscach targowych. Zajęci listą zakupów nie zwracamy uwagi na otoczenie i ilość ludzi, którą wykorzystują złodzieje. Warto też pamiętać o prostej zasadzie – by nie trzymać najważniejszych dokumentów razem z pieniędzmi. Gdy dojdzie do kradzieży mniejszą stratą dla nas są pieniądze, zawsze problemową sprawą jest wyrobienie nowych dokumentów.

 

Loading ....

Zgodnie z zapowiedzią rozdano też opaski odblaskowe, o tym jak ważna jest widoczność pieszego przypomniał w krótkiej prezentacji komendant Straży Miejskiej – Jakub Spędzia. Specjalne pogadanki organizowane są dla naszych najmłodszych w szkołach podstawowych, ale nie możemy też zapominać o starszych osobach. Co ważne, zwrócił się do uczestników, by sami dawali przykład młodszym, nosząc odblaski, bo przykład zawsze idzie z góry.

 

Loading ....

Autorytetem w domu częściej są dziadkowie niż sami rodzice, więc pojawiła się gorąca prośba o "świecenie przykładem". Dlatego też wszyscy, którzy pojawili się w sali narad dostali nadprogramowo odblaski, nie dość, że dla siebie, również dla znajomych, którzy nie mogli dotrzeć na miejsce jak i odblaski dla maluchów o różnych kszałtach i kolorach. Organizatorzy zapowiadają powtórzenie tego typu debaty w nowym roku, o czym zapewne poinformujemy na naszej stronie.

 

Loading ....

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1445.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/odblaski-rozdane.html