Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 21.03.2018r. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

 

Loading ....

Wielu przechodzących ul. Starowiejską nawet nie zauważa, że na jej najkrótszej przecznicy - odcinku ul.J.Tolińskiego dochodzącym do ul.Podhalan, też trwają prace remontowe. I nie jest to remont "przy okazji", bo zostały ze Starowiejskiej pieniądze. Ten krótki odcinek miejskiej drogi odzyskuje należny stan ze środków pozyskanych przez Samorząd z Biura Usuwania Skutów Klęsk i Powodzi przy MSWiA. Podobnie jak przy poprzednich remontach gminnej infrastruktury utrzymane zostały bardzo korzystne dla samorządów proporcje dofinasowania. MSWiA ze swojej puli przeznacza 80% potrzebnych środków, gminy zaś dopłacają ze swoich budżetów pozostałe 20%. Wielkim więc grzechem zaniechania byłoby nie korzystać z takich "prezentów", nawet jeśli ogólny koszt robót, jak w tym przypadku, nie jest wysoki i zamyka się sumą 81.110 zł. W tym miejscu warto przypomnieć, że w latach 2007-2010 z puli MSWiA przeznaczonej na walkę ze skutkami żywiołów pozyskaliśmy łącznie ponad 4,5 mln zł. Je.śli do tej kwoty dołożymy 20% środków własnych, to wyjdzie, że na poprawę infrastruktury, przede wszystkim drogowej, wydatkowano pokaźną sumę.

 

Loading ....


Dobrze się stało, że ogłoszony na ten drobny w sumie remont, przetarg wygrała firma wykonująca dla nas potężną inwestycję (przebudowę ul. Starowiejskiej w ramach NPPDL), czyli Przedsiębiorstwo JANDA. Ci, którzy budowali kiedyś dom i mieli równocześnie na budowie murarzy i dekarzy z dwóch różnych firm wiedzą, co mamy na myśli? W tym przypadku kłopotów nie będzie, bo obie drogi buduje ta sama firma.

 

Loading ....


Ten krótki kawałek ulicy J.Tolińskiego otrzyma nową asfaltową nawierzchnię, jednostronny chodnik z betonowej kostki (bo tylko na takie rowzwiązanie wystarcza miejsca), a także przy okazji rewizji zostanie poddana drożność kanalizacji w tej drodze. Nie brakuje również kłopotów - dwa słupy telefoniczne, hydrant z wodą i sosna stanęły na drodze ekipy układającej chodnik. Młoda sosenka została przesadzona w bezpieczne miejsce, hydrantem zajmą się pracownicy ZGK montując go tak, by jego zasuwa licowała z ułożoną kostką, zaś nieszczęsnymi słupami zajmą się jak zawsze ekipy remontowe TP SA - tu zawsze możemy liczyć na szybkie decyzje i życzliwość p. Marka Adamczyka dyrektora TP SA z Krakowa.

 

Loading ....

 

Korzystając z okazji, przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z remontami obu ulic, szczególnie ul. Starowiejskiej - nie da się jednak przy takim zakresie robót utrzymać pełnego dostępu mieszkańców do remontowanego odcinka. Zdarzają się i zdarzać się jeszcze będą sytuacje, kiedy nawet do własnego domu przez kilkanaście godzin nie będziemy mogli dojechać, bo posadowione na betonowej zaprawie krawężniki muszą osiąść w fundamencie, a beton musi "związać". Warto jednak uzbroić się w cierpliwość i przetrwać - za kilka miesięcy remont się zakończy i otrzymamy do dyspozycji kolejną wyremontowaną ulicę w mieście.

 

Loading ....

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1033.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/odbudowa-w-cieniu.html