Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 24.10.2018r. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

 

Sporo czasu minęło od ostatnich siatkarskich emocji w małopolskiej III lidze. Hale dawno opustoszały, sprzątaczki kilkukrotnie starły osiadający kurz, piłki znudzone zapadły w letni sen w ciepłych magazynach, a stroje zakopały się głęboko w szafie. Najwyższy czas to zmienić. Najwyższy czas podwinąć rękawy, zabrać się do pracy, zrzucić zbędne kilogramy i wrócić na siłownię. Następny sezon zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim, „idzie nowe”. I to dosłownie, również w Mszanie Dolnej.

 

Po poprzednim sezonie pozostało już tylko wspomnienie oraz... wyciągniete wnioski. W myśl zasady „każda porażka prowadzi do zwycięstwa”, przed nowym sezonem w Mszanie Dolnej nastąpiło kilka istotnych zmian, powstało kilka pomysłów, które w zbliżających się miesiącach będą realizowane. „Jeśli chcemy rywalizować na poziomie III ligi jak równy z równym ze wszystkimi drużynami, walczyć o czołowe lokaty w ligowej tabeli, jako klub musimy spełniać trzy podstawowe warunki: mieć stabilne zaplecze organizacyjne, szeroką i wyrównaną kadrę oraz wiernych kibiców, którzy będą z drużyną na dobre i na złe. Teraz to mamy.” – mówi prezes MGKS Mszanka Mszana Dolna, Artur Żaba. I trudno się z nim nie zgodzić. O kibicach w Mszanie Dolnej mówiono nie jeden i nie dwa razy, zawsze byli dużym wsparciem, często udając się nawet w najdalsze zakątki małopolskiej ziemi, aby dopingować swoich ulubieńców. Dzięki zaangażowaniu Miasta oraz Gminy Mszana Dolna, jak również prywatnych przedsiębiorców, MGKS Mszanka posiada niezbędne środki finansowe które są potrzebne żeby realizować swoje cele. Problemy organizacyjne dosięgnęły między innymi KS Feniks Dobczyce, który nie był w stanie zgłosić się do rozgrywek III ligi. Mając na uwadze fakt, że oba kluby od poczatku istnienia są ze sobą zaprzyjaźnione, szybko podjęto decyzję o włączeniu do drużyny Mszanki czołowych zawodników z Dobczyc. „Z Arturem Żabą znam się już dość długo, w tym samym czasie rozpoczynaliśmy przygodę z siatkówką w małopolsce, zawsze wymienialiśmy się poglądami, doradzaliśmy sobie, wspieraliśmy się. Pamiętam, jak po pierwszym meczu, gdy Feniks i Mszanka stanęły po dwóch stronach siatki, obie drużyny wspólnie usiadły w restauracji, rozmawiały o meczu, mówiły o przyszłości. W związku z sytuacją finansową w Dobczycach, jedynym właściwym wyjściem było zaproponować zawodnikom, aby kontynuowali swoją przygodę z siatkówką w Mszanie Dolnej, bo wiem, że tutaj spotkają się z szacunkiem, ich praca zostanie doceniona i... powalczą o coś więcej” – w ten sposób zaistaniałą sytuację przedstawił Mateusz Hankus, prezes KS Feniks Dobczyce. Kadra złożona z najlepszych zawodników dwóch klubów – brzmi ciekawie i tym samym wszystkie najważniejsze czynniki przed zbliżającym się sezonem zostały spełnione. A to jeszcze nie koniec. „Jesteśmy na ostatniej prostej w finalizacji rozmów z kolejnymi zawodnikami, którzy znacząco wzmocnią kadrę MGKS-u. W orbicie naszych zainteresowań są zawodnicy mający już doświadczenie na poziomie III ligi, a jeden z nich występował już nawet w I lidze. Mam nadzieję, że stosowne dokumenty uda się podpisać najpóźniej do końca przyszłego tygodnia, abyśmy mogli w pełnym składzie zaprezentować się w meczu przed własną publicznością. Nazwiska? Niech to będzie niespodzianka” – dodaje Artur Żaba, pytany o więcej szczegółów dotyczących potencjalnych nabytków MGKS Mszanka Mszana Dolna.

 


Jeśli ktoś pomyślał, że to koniec zmian, to musimy go miło rozczarować. Zawodnicy mają komfortowe warunki do treningów. Mają całą halę do dyspozycji, profesjonalny sprzęt i opiekę medyczną. „Nie zapominamy również o kibicach, bo przecież to dla nich gramy. W dalszym ciągu wstęp na mecz będzie darmowy, dodatkowo, aby umożliwić wszystkim fanom być bliżej drużyny, w przeciągu dwóch tygodni ruszy serwis internetowy, gdzie każdy będzie mógł znaleźć informacje na temat spotkań, treningów oraz wszystkich wydarzeń związanych z życiem MGKS Mszanka Mszana Dolna” – kontynuuje prezes, a zarazem trener klubu, Artur Żaba.

 

Brzmi ciekawie? I to bardzo ciekawie! Im bliżej pierwszego gwizdka sędziego w nowym sezonie, tym poziom adrenaliny zarówno u zawodników, jak i kibiców będzie wzrastać. Sezon 2013/2014 może być dla MGKS-u przełomowy – tak silnego zespołu, jeszcze tutaj nie było. Miejmy nadzieję, że wszystkie puzzle uda ułożyć się w jeden piękny obraz, a Wy, będziecie tego świadkami. MGKS Mszanka Mszana Dolna liczy na Was, drodzy kibice, abyście kolejny raz byli najpiękniejszym elementem tej układanki. Wy, zapewne liczycie na drużynę, aby w każdym meczu dostarczała jak najwięcej emocji, a najlepiej, każdy mecz bezdyskusyjnie wygrywała. Tego obiecać nie można, ale jedno jest pewne: każdy z zawodników, da z siebie wszystko, od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego, każdy zawodnik zostawi to, co może najlepszego na parkiecie.

 

Zegar odmierzający czas do rozpoczęcie sezonu z każdym dniem zdaje się przyśpieszać. Pierwszy mecz MGKS MSZANKA zagrała na wyjeździe 12 października, a jej rywalem była dobrze znana wszystkim kibicom drużyna TS POHALAŃSKI (3:0). 

Pierwszy mecz na własnej hali MGKS MSZANKA zagra 19.10.2013 z drużyną z LKS BOBOWA _ MSZANKA – Więcej NIŻ Klub.

Trzymajcie kciuki i bądźcie z Nami!

 

Do pobrania: TERMINARZ ROZGRYWEK O MISTRZOSTWO III LIGI MĘŻCZYZN SEZON 2013/2014

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1556.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/odmieniona-mszanka-przez-sezonem-2013-2014.html