Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 22.05.2018r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

 

Na wiadomość o śmierci nigdy nie jesteśmy przygotowani. Zwykle przychodzi niespodziewanie, jak złodziej. A nawet,  jeśli ją dopuszczamy do siebie, to pogodzić się z nią trudno. Dziś 29 marca, o brzasku dnia nasze miasto obiegła smutna wiadomość - nie żyje Stanisław Dziętło. Po raz ostatni spotkaliśmy się na styczniowej Sesji Rady Miasta. W trakcie obrad, bez pożegnania Stasiu opuścił salę. Wtedy nikt z nas nie przypuszczał, że widzieliśmy się po raz ostatni. Często wychodził, ale zawsze wracał. Nikt z nas nie wiedział, że powodem nagłego opuszczenia obrad Sesji były niedobre wieści o zdrowiu. Nigdy się nie skarżył, zawsze z uśmiechem zbywał pytania kolegów o zdrowie. Byliśmy pewni, że i tym razem powróci na salę obrad. Nie powrócił i już nigdy nie zasiądzie wśród koleżanek i kolegów radnych Rady Miasta Mszana Dolna. Choć jeszcze młody, to śmiało można było o Stanisławie powiedzieć - nestor wśród rajców.  Po raz pierwszy do miejskiego Parlamentu został wybrany w roku 1990 - miał wtedy 31 lat. Mieszkańcy Gronoszowej zaufali wówczas po raz pierwszy młodemu inżynierowi, absolwentowi krakowskiej Akademii Rolniczej, a później wybierali Go do Rady Miasta Mszana Dolna jeszcze cztery razy. Swoim doświadczeniem, radą, pasją i entuzjazmem służył swojemu rodzinnemu miastu jeszcze w kolejnych kadencjach, nieprzerwanie od roku 1998, aż po dziś. Tego oddania sprawom publicznym uzbierało się całe 18 lat. Nikt dłużej w najnowszej historii naszego miasta nie piastował mandatu radnego.
Stanisław Dziętło przyszedł na świat 4 czerwca 1959 roku w Mszanie Dolnej. Tu się wychowywał, tu skończył szkołę podstawową i mszańskiego "ogrodnika", a po maturze rozpoczął studia studia w Krakowie. Wrócił do Mszany Dolnej, założył rodzinę i krok po kroku, dzień po dniu na dobre wrastał w swoje rodzinne miasto, w jego pejzaż. Był szczęśliwym mężem i ojcem trzech synów Michała, Karola i Radka. Jego radością była wnuczka Ola. Życie nie szczędziło Staszkowi okrutnych razów - w kwietniu 1998 roku traci małżonkę Teresę, która podobnie jak On, przegrała nierówną walkę ze straszliwą chorobą. Zostaje sam z synami. Ale radzi sobie znakomicie, nie zarzuca ani na chwilę swojej społecznej pasji. Wszędzie Go pełno - jest radnym, prezesuje K.S. Turbacz Mszana Dolna od roku 1998, aż po 2010, zawsze wierny "zielonej koniczynce" PSL-u, którego sztandar nosił przy każdej okazji. Z powodzeniem prowadził Agencję Ubezpieczeniową w Domu Pszczelarza, a także prezesował spółce wodnej, zaopatrującej w wodę kilkadziesiąt domostw.
 
 
To był ten Stanisław Dziętło, którego spotykaliśmy na ulicy, na Sesji Rady Miasta, w biurze agencji. Ale był jeszcze ten, którego znali najbliźsi, przyjaciele, koledzy i obdarowani. Stanisław umiał się dzielić z innymi wszystkim, co posiadał. Jego serce było aż do dziś, tak szeroko otwarte na innych, jak Jego szeroki i szczery uśmiech, który prawie nie znikał z Jego twarzy. Nie szczędził własnego grosza na potrzeby innych, zawsze pierwszy z pomocą, wyczulony na krzywdę, biedę i nieszczęście innych. Nawet tych z dalekiego Kazachstanu. Może niewielu wie, ale Stanisław zakupił dla repatriantów mających polskie korzenie, ziemię w okolicach Sędziszowa, by tam mogli się osiedlić i wrócić po latach wygnania do swojej Ojczyzny. Czynił dobro po cichu, bez rozgłosu.
Takim zapamiętamy Staszka - Sesje Rady Miasta już nigdy nie będą takie, jak z Nim. Będzie nam brakować Jego uśmiechu, radości, trafnych uwag i żartów rozładowujących często "ciężką" atmosferę obrad. Okrutny los zabrał dziś z naszego grona kogoś bardzo bliskiego - Przyjaciela i Kolegę wielu z nas.
Dziś zaplanowaliśmy Sesję Rady Miasta - na Twoim miejscu Staszku położymy kwiaty, za Twoje dobre i tak bardzo owocne życie podziękujemy Panu Bogu, a Twoją duszę polecimy Bożej Opatrzności, wierząc i ufając, że od brzasku dzisiejszego dnia jesteś już tam, gdzie bólu już nie ma i łzy nie płyną. Dziękujemy Ci za wszystko. 

Przyjaciele, koleżanki i koledzy z Samorządu Miasta Mszana Dolna 
 
 
Tekst przeczytany: 885.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/odszedl-cicho-i-bez-pozegnania-stanislaw-dzietlo-nie-zyje.html