Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 19.05.2019r. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Odważni na pierwszej górze 

 

 

Loading ....

Nikt chyba nie przypuszczał, że pogoda pod koniec miesiąca kwietnia może tak zaskoczyć. Ustalając terminarz naszych corocznych „Spotkań w górach” pierwsze wyjście do tej pory nie wymagało od turystów większych przygotowań, a tu proszę… Kalendarzowa zima pożegnana miesiąc wcześniej, cieplejsze rzeczy przygotowane do schowania i nagle trzeba się z nimi przeprosić.

 

Loading ....

Gorąca herbata w termosie i w drogę! Stare Wierchy z początkiem kwietnia witały turystów pięknym dywanem krokusów a w wyznaczoną datę dla Koła Terenowego PTTK, 23 kwietnia można było podziwiać białą zasypaną polanę. Atrakcji przy tym bez liku, czasem słońce, czasem śnieg. Albo leżak i łapanie słońca, albo zaciągnięty kaptur chroniący przed padającym śniegiem. Odważni traperzy zdecydowali się jeszcze na tradycyjne ognisko. Rekordy frekwencji przy pierwszych wyjściach to już historia, tym razem w zeszycie lista kończyła się przy trzydziestym trzecim numerze.

 

Loading ....

Najodważniejsza najmłodsza uczestniczka - Anetka Moskała uhonorowana została dyplomem i drobną nagrodą. Inne przygotowane konkursy poczekają na kolejną górę, zobaczymy jak łaskawy będzie dla nas Ćwilin – spotykamy się tam 7 maja. Do zobaczenia na turystycznych szlakach!
Wszystkim zainteresowanych wspólnym wędrowaniem przekazujemy informację, iż regulamin spotkań nie uległ zmianie, uczestnicy XIII „Spotkań w górach” wybierają trasy tak, aby spotkać się na szczycie lub w innym wyznaczonym miejscu w godzinach 13.00-14.00.

 

Loading ....

W „Spotkaniach w górach” mogą brać udział indywidualni turyści i grupy zorganizowane. Dzieci i osoby niepełnosprawne również mogą brać udział w wycieczkach ale wyłącznie pod opieką dorosłych. Spotkania odbywają się w wyznaczonych miejscach bez względu na pogodę. Organizatorzy przyznają nagrody uczestnikom, którzy zaliczyli przynajmniej cztery z sześciu szczytów. Serdecznie zapraszamy do wspólnego wędrowania!

Serdecznie zapraszamy!


 

Loading ....

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 886.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/odwazni-na-pierwszej-gorze.html