Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 22.05.2019r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej 

 

W najbliższy weekend, 12-13 września w Limanowej odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej, udział w nim potwierdziło kilkudziesięciu wykonawców z całej Polski. Na scenie w Parku Miejskim będą walczyć o nagrody, a ich występy oceni jury któremu przewodzić będzie Maria Szabłowska. W sobotę od godz. 12:40 na scenie w Parku Miejskim odbędą się przesłuchania, które wyłonią laureatów i zdobywców głównych nagród pieniężnych. Zgłoszenia artystów napłynęły m.in. z Augustowa (woj. podlaskie), Rzeszowa (woj. podkarpackie), Czerwieńska (woj. lubuskie) oraz Warszawy (woj. mazowieckie). Nie braknie też uczestników z Limanowszczyzny oraz innych części naszego województwa, m.in. Nowego Targu, Andrychowa i Tarnowa.

 


Występy uczestników będzie oceniać jury konkursowe, w skład którego wchodzą red. Maria Szabłowska (przewodnicząca) – dziennikarka radiowa i telewizyjna, Czesław Szynalik pomysłodawca akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” promującej nasz region oraz redaktorzy związani z Programem 1 Polskiego Radia: Ryszard Sikora – prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, pełniący funkcję Dyrektora Artystycznego Festiwalu i red. Marek Lipiński. Ogłoszenie wyników przewidywane jest na godz. 19:20. A zaraz po tym koncert laureatów i gwiazdy wieczoru czyli Sławka Wierzcholskiego z Nocną Zmianą Bluesa.


 

W ubiegłym roku festiwal po 11 latach przerwy powrócił do Limanowej. Od początku istnienia jego organizatorem jest Limanowski Dom Kultury. Patronat Honorowy nad wydarzeniem pełni Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda. Partnerami Festiwalu są Województwo Małopolskie, PTTK, Polska Izba Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Małopolska Organizacja Turystyczna, Polska Federacja Campingu i Caravaningu, ZEW Niedzica SA, Niedzica.pl.

 

 

Szczegółowy program: TUTAJ

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 977.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/ogolnopolski-festiwal-piosenki-turystycznej-w-limanowej.html