Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 19.03.2018r. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

 

Loading ....

Uroczysta inauguracja sezonu turystycznego 2011 w Małopolsce zaplanowana jest na dzień 10 kwietnia na Polanie Kudłacze z udziałem Marszałka Województwa Małopolskiego. Schronisko na Kudłaczach to jedyne górskie schronisko PTTK w całym Beskidzie Średnim. Z polany Kudłacze rozciąga się wspaniała panorama na Beskid Średni, Beskid Wyspowy, Pogórze Wielickie, Gorce, Beskid Mały i Żywiecki. Od schroniska można podejść szlakami m.in. na Łysinę – w jej paśmie trwały intensywne walki w 1944, uznane za jedną z większych batalii partyzackich II wojny światowej, moża podejść oznakowaną ścieżką tzw. Aleją Kameleona do symbolicznych mogił partyzanckich oraz na Lubomir ze słynnym obserwatorium astronomicznym.

 

Loading ....

 

Niezbyt dużą odległość od Krakowa cenią sobie turyści, którzy pojawiają się na Kudłaczach na organizowanych tutaj cyklicznie slajdowiskach, czy przeglądach  „OSPA” - Otwartych Scenach Piosenki Autorskiej. Schronisko na Kudłaczach zostało również wyróżnione w 2005 w konkursie “Wielkie Odkrywanie Małopolski” w kategorii baza noclegowa  jak również ze środków Urzędu Marszałkowskiego udało się stworzyć dwie ekspozycje: "Lotnicze Ślady na Ziemi Myślenickiej" oraz "Izba Pamięci Drugiej Wojny Światowej" - całość tworzy Ośrodek Edukacyjny, wchodzący w skład Małopolskiego Szlaku Historii Lotnictwa. Dlatego też serdecznie zapraszamy na inaugurację sezonu turystycznego właśnie tam, na polanę Kudłacze. Program imprezy wyglądać będzie następująco: od godziny 10.00 rozpocznie się przyjmowanie uczestników i rozdawanie okolicznościowych plakietek, o 12.00 zaplanowana jest polowa Msza Św. a po niej nastąpi uroczyste otwacie sezonu. Będzie również konkurs z nagrodami na temat wiedzy o Beskidzie Średnim.

 

Loading ....

 

Tego samego dnia Terenowe Koło PTTK w Mszanie Dolnej postanowiło wyznaczyć spotkanie na górze Potaczkowej jako pierwsze wyjście w ramach „VII spotkań w górach”. Dla wszystkich zainteresowanych wspólnym wędrowaniem  przekazujemy informację, iż regulamin spotkań nie uległ zmianie, uczestnicy wybierają trasy tak, aby spotkać się na szczycie lub w innym wyznaczonym miejscu w godzinach 13.00-14.00. W „Spotkaniach w górach” mogą brać udział indywidualni turyści i grupy zorganizowane. Dzieci i osoby niepełnosprawne również mogą brać udział w wycieczkach ale wyłącznie pod opieką dorosłych. Spotkania odbywają  się w wyznaczonych miejscach bez względu na pogodę. Organizatorzy przyznają nagrody uczestnikom, którzy zaliczyli przynajmniej cztery z siedmiu szczytów. Serdecznie zapraszamy do wspólnego wędrowania, tym bardziej, że  w ubiegłym roku Koło terenowe udzielało dużo informacji nowym zainteresowanym osobom.

 

Regulamin zaplanowanych wyjść:

 

Tabela  zaplanowanych wyjść:

 

Red.

fot. zdjęcia archiwum UM oraz   www.kudlacze.pttk.pl

 

Tekst przeczytany: 2168.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/otwieramy-sezon-turystyczny-pttk-zaprasza.html