Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: sobota, 20.04.2019r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014
Plac targowy nominowany do MIES VAN DER ROHE PRIZE 2015
 
 
Nagroda Unii Europejskiej dla Współczesnej Architektury im. Ludwiga Miesa van der Rohe - ufundowana w 1987 przez Komisję Europejską, Parlament Europejski oraz Fundację imienia Miesa van der Rohe w Barcelonie - to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych i jest przyznawana co dwa lata europejskim architektom za wybitne realizacje.
 
Plac Targowy realizowany w ramach programu "Mój Rynek" w Mszanie Dolnej został nominowany jako jeden z 18 najlepszych obiektów zrealizowanych w Polsce w latach 2013-14! Już samo nominowanie do tak prestiżowej nagrody jest niesamowitym wyróżnieniem i jednocześnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Znalezienie się na liście nominowanych do Nagrody Unii Europejskiej dla Współczesnej Architektury im. Ludwiga Miesa van der Rohe jest również promocją naszego miasta w Europie.
 
Plac targowy "Mój Rynek" otrzymał już w tym roku nagrodę architektoniczną w Krakowie im. Stanisława Witkiewicza, o czym informowaliśmy w artykule "Nagroda im. Stanisława Witkiewicza za miejskie targowisko"
 
Autorem projektu mszańskiego targowiska jest krakowska pracownia eM4.
 
Tekst przeczytany: 1350.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/plac-targowy-nominowany-do-mies-van-der-rohe-prize-2015.html