Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 22.05.2019r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Plastycznie o solarach 

 

 

Loading ....

Czwartego kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego w ramach projektu pn. „Odnawialne źródła energii w Mszanie Dolnej oraz gminach partnerskich”. To swoiste podsumowanie projektu, który zamknął pięć lat intensywnej współpracy w ramach szwajcarskiego programu z nowymi krajami Unii Europejskiej SWISS CONTRIBUTION.

 

Loading ....

Dla wójtów każdej z gmin uczestniczących w projekcie to nieporównywany zysk: montaż ponad 3,5 tys. kolektorów słonecznych, które działają na korzyść mieszkańców i środowiska. By ocenić wartość inwestowania w ochronę środowiska i ekologię potrzebna była młoda krew i swieże spojrzenie w przyszłość. Te inwestycje będą dalej dla nich procentować.

 

Loading ....

Dlatego też jednym z elementów podsumowania programu był ogłoszony konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs  miał on na celu  promocję odnawialnych źródeł energii takich jak: energia słoneczna, wiatrowa, wodna, geotermalna oraz wskazanie korzyści, jakie przez ich wykorzystanie zyskuje człowiek i otaczającego go środowisko. Na konkurs wpłynęło 50 prac uczniów z klas od IV do VI z 25 szkół. Oceny prac dokonała komisja w składzie: Paulina Bachleda-Kubańska i Beata Paluszek. Oceniające brały pod uwagę pomysł, estetykę i dbałość wykonania pracy, zgodność z tematyką konkursu, inwencję twórczą oraz walory artystyczne.

 

Loading ....

Wyłoniono 12 laureatów oraz przyznano 38 wyróżnień. Podczas tego wyjątkowego spotkania i przy okazji wręczania nagród przemówienia wygłosili: Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, Sekretarz Miasta Antoni Róg oraz wójtowie gmin partnerskich: Benedykt Węgrzyn (gmina Dobra) i Władysław Sadowski (gmina Kamienica), którzy podkreślali wagę młodego pokolenia w społecznym kształtowaniu postaw prośrodowiskowych. Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za piękne i interesujące prace i za to, że chcieli pochylić się nad tematem odnawialnych źródeł energii oraz zainteresowali się tak czynnie ochroną środowiska. Nauczycielom dziękujemy za zachęcenie i przygotowanie młodych artystów do udziału w tym przedsięwzięciu.

 

Loading ....

 

Laureaci konkursu:

 

I miejsce Olga Siembab, Zespół Placówek Oświatowych w Skrzydlnej
II miejsce Alicja Zawodzka, Zespół Szkół nr w Mszanie Dolnej
III miejsce Izabela Pajdzik, Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubomierzu
IV miejsce Izabela Talar, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szczawie
V miejsce Weronika Nawara, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej
VI miejsce Michał Węgierski, Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej
VII miejsce Karolina Chorąży, Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej
VIII miejsce Zuzanna Jurczak, Szkoła Podstawowa w ZPO w Kasinie Wielkiej
IX miejsce Damian Szynalik, Zespół Szkoły i Przedszkola w Łostówce
X miejsce Angelika Malec Szkoła Podstawowa w Rabie Niżnej
XI miejsce Gabriela Janeczek, Zespół Szkoły i Przedszkola w Zbuludzy
XII miejsce Dominika Żagleń, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rokicinach Podhalańskich

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeprowadzenie konkursu oraz zakup nagród dla jego uczestników możliwy był dzięki środkom finansowym pozyskanym ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy oraz gmin partnerskich.
 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1085.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/plastycznie-o-solarach.html