Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 22.05.2019r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

Plaża działa - pomysły przybywają 

 

Na początku wakacji, 29 czerwca odbyło się „Oficjalne otwarcie plaży – powitanie lata 2018”. Impreza była częścią projektu pn. „Strefa turystyczno-wypoczynkowa wraz z imprezą inaugurującą sezon letni”, który jest finansowany przez Województwo Małopolskie w ramach II Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Podczas tego wydarzenia na boisku sportowym przy ul. Starowiejskiej w rytm znanych przebojów m.in. Zespołu Video, GooroleSKA, Karoliny Szczurowskiej bawiło się ponad 2 000 osób.

 

Loading ....

W trakcie imprezy miało miejsce również oficjalne otwarcie plaży, w którym udział wzięli Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Franciszek Dziedzina, przedstawiciele miasta – Burmistrz Józef Kowalczyk oraz Przewodnicząca Rady Miasta Agnieszka Modrzejewska-Potaczek, radni miasta, realizatorzy projektu - Prezes Stowarzyszenia Piękna Ziemia Gorczańska Rafał Kubowicz wraz z pracownikami, a także pomysłodawca przedsięwzięcia Radny Bartosz Piątkowski. Zaraz po rozmontowaniu sceny, nagłośnienia i oświetlenia, a także uprzątnięciu terenu po tym wydarzeniu plaża przybrała swoje kształty. Pojawiły się leżaki, parasolki, boiska do siatkówki. Wszystko oczywiście nieodpłatnie. Dawna plażówka zmieniła się nie do poznania, można było przyjść i wypocząć nad wodą.

 

Loading ....

Prawie dwa miesiące używania plaży mamy już za sobą, codziennie można na niej zaobserwować dziesiątki osób, a co niedzielę spokojnie można liczbę wypoczywających szacować na setki. Na nowych boiskach rozegrany został w lipcu Turniej Siatkówki Plażowej organizowany rok rocznie w tym miejscu przez TKKF „Lubogoszcz”. Mecze odbywały się równolegle, a zarówno zawodnicy, jak i kibice chętnie korzystali z rozłożonych leżaków i parasoli. Klamrą zamykającą dwa miesiące wakacji i funkcjonowania plaży był ostatni Festiwal Kolorów.

 

Loading ....

Nawiązując do tradycyjnego hinduskiego święta Holi i posypywania się barwnymi proszkami miejska plaża była pełna kolorowej młodzieży. Niezwykle widowiskowym teatrem ognia grupy „Enigma” zakończył się ten kolorowy dzień. Warto było zostać do zmroku, by obejrzeć ten niesamowity spektakl. Przy tej okazji od razu pojawiają się nowe pomysły na ciekawe zagospodarowanie tego miejsca. Mamy nadzieję, że uda się je wszystkie zrealizować, bo tak naprawdę niewiele potrzeba i znajdą się zawsze odpowiednie osoby, gotowe wesprzeć każdy ciekawy pomysł. Plażowanie powoli ustępuje miejsca nadchodzącej jesieni, ale czy to znaczy, że nic na plaży się nie wydarzy? Może niebawem się przekonamy…

 

Loading ....

 

 

ZOBACZ GALERIA Holi Festival  


 

 

Tekst przeczytany: 737.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/plaza-dziala-pomysly-przybywaja.html