Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 20.03.2018r. Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

 

Loading ....

Podobno gra w lotki liczy sobie kilkaset lat. Pogłoski mówią, że sport ten wziął swoje początki od rywalizacji pomiędzy znudzonymi wojownikami w przerwie między kolejnymi bitwami. Żołnierze ciskali krótkimi włóczniami w dno beczki od wina. Gra potem przeniosła się do pomieszczeń zamkniętych i w naturalny sposób najbardziej popularna była w angielskich pubach. Do tego stopnia, że nawet linia rzutu, czyli odległość od tarczy ustalono odmierzając trzy skrzynki piwa pewnej angielskiej firmy a tarczę zazwyczaj zastępowało dno beczki.

 

Loading ....

Dart jest zarówno profesjonalnym sportem,  jak również tradycyjną lokalową rozrywką, bardzo popularną w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, krajach skandynawskich, Stanach Zjednoczonych oraz wielu innych krajach. O tym jaką popularnością cieszy się dart w Mszanie Dolnej mogli przekonać się organizatorzy pierwszych rozgrywek w minionym miesiącu 24  lutego, zgłosiło się ponad 20 osób. Wśród nich tacy „starzy wyjadacze”, którzy śmiało mogliby startować jako profesjonaliści więc gdy po podsumowaniu i wręczeniu nagród padały pytania o powtórzenie turnieju, organizatorzy wyznaczyli datę kolejnego spotkania.

 

Loading ....

Tym razem, jak zapowiada Dariusz Godawski, jeden ze współorganizatorów,  będzie przygotowanych więcej stanowisk z tarczami by przyspieszyć etap pierwszych eliminacji, jak również turniej rozpocznie się godzinę wcześniej. Wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury na II TURNIEJ STILL DART w dniu 10 marca o godz. 16.00 W sali kina rozegrane zostaną zawody w kategoriach: kobiety - open i mężczyźni – open oraz juniorzy. Zapisywać można się wcześniej dzwoniąc pod nr telefonu 18 33 10 011 lub bezpośrednio w dniu zawodów.

 

Loading ....

 

Organizatorami TURNIEJU STILL DART są:

 

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej

 

Sklep sportowy "OSZO-SPORT" Dariusz Godawski

 

 

Poniżej podajemy wyniki z I TURNIEJU:

 

KOBIETY:
1. Dominika Godawska
2. Jolanta Pajdzik

 

JUNIORZY:
1. Kamil Armatys
2. Jakub Armatys
3. Sławomir Pajdzik
4. Maciej Karpierz
5. Kamil Pajdzik
6. Dominik Stachura

 


SENIORZY:
1. Piotr Popiołek
2. Ryszard Paćko
3. Marek Antosz
4. Tadeusz Aksamit
5. Michał Piekarczyk
6. Michał Wacławik
7. Stanisław Karpierz
8. Przemysław Aksamit
9. Arkadiusz Aksamit
10. Piotr Armatys
11. Dariusz Godawski
12. Zygmunt Łyżnicki
13. Wojciech Miśkowiec
14. Leszek Olesiak

 


 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1269.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/po-raz-drugi-tarcza-i-lotki-w-moku.html