Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 19.05.2019r. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Po ''Spotkaniach'' z PTTK czas na koszulkę 

 

Loading ....

Trzynasta edycja „Spotkań w górach” dobiegła końca. Ostatnia na liście na początku września była Śnieżnica. Góra, która miała przyjąć turystów z mszańskiego Koła Terenowego PTTK otuliła się mgłą i pokropiła niestrudzonych piechurów deszczem. Na szczęście gościnne progi Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjnego na Śnieżnicy przyjęły każdego, kto zapukał do ciepłej stołówki. Ale zanim turyści zasiedli do stołów zwabieni zapachem pysznego bigosu musiało tradycyjnie, choć pod wiatą, zapłonąć ognisko.

 

Loading ....

Nie zabrakło również podsumowań, które w tym roku, może z uwagi na trzynastkę w edycji nie wyglądają zbyt imponująco. Prezes naszego Koła – Pani Maria Antos przedstawiła podsumowanie, z którego wynikało, że najwięcej turystów – 75 osób – pojawiło się w lipcu na Szczeblu. Nie było również rekordowego otwarcia sezonu, dla przypomnienia wg niezawodnego zeszytu – w 2016 roku na górze Potaczkowej pojawiły się aż 124 osoby, a w tym roku na niespodzianie pokrytych śniegiem Starych Wierchach było 37 osób.

 

Loading ....

Brawa należą się również tym, którzy odważyli się zdobywać deszczowy Jasień w sierpniu, do zeszytu wpisało się pięć odważnych osób. Gorące podziękowania również skierowane były do członków Zarządu Koła: Magdaleny Antos, Jana Piekarczyka i Romana Rusnaka. Każdy z nich odpowiadał za jedną z trzech wycieczek wyjazdowych, które zorganizowało w tym roku nasze Koło PTTK – na Wielką Raczę, Pilsko oraz Śnieżnicki Park Krajobrazowy.

 

Loading ....

Na ostatniej górze nie zabrakło też drobnych upominków dla najmłodszych turystów. Tym razem Pani Ewa Kotarba przewrotnie zorganizowała konkurs, na pytania najmłodszych musieli odpowiadać dorośli. Na szczęście nie było wstydu… Wspólne grupowe zdjęcie zakończyło spotkanie w plenerze, a wspólne śpiewanie i plany na następny sezon dojrzewały już w stołówce MOREKO – przy gorącej herbacie i pysznym bigosie. Dziękujemy za wspólne wędrówki! Do zobaczenia na turystycznych szlakach!

 

Loading ....foto:

arch. PTTK 2017, G. Kubowicz, A. Świętalska

 

Red.

 

 

Tekst przeczytany: 783.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/po-spotkaniach-z-pttk-czas-na-koszulke.html