Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Podsumowanie akcji ''Odkryj Beskid Wyspowy 2016'' 

 

Loading ....

27 października w Mszanie Dolnej odbyło się spotkanie Forum Gmin Beskidu Wyspowego, na którym podsumowano VII edycję akcji „Odkryj Beskid Wyspowy 2016” i omówiono program na 2017 rok. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 19 Gmin Beskidu Wyspowego, w tym 18 dotychczasowych gmin oraz nowa gmina – Tokarnia. W 2016 roku łącznie zorganizowano dziewiętnaście wędrówek po najciekawszych szlakach Beskidu Wyspowego, w których łącznie wzięło udział ponad 11500 turystów z Polski i zagranicy.

 

Loading ....

Uczestnicy tegorocznego wędrowania po Beskidzie Wyspowym przemierzyli 225 km Głównym Szlakiem Beskidu Wyspowego. Najtrudniejszym szlakiem okazał się Tour Mszana Dolna, albowiem turyści musieli przemierzyć 41 km przez siedem szczytów, a najbardziej niezapomniany okazał się nocny szlak na Miejską Górę połączony z Ogólnopolskim Festiwalem Piosenki Turystycznej w Limanowej.

 

Loading ....

Wędrówki rozpoczęły się 1 maja 2016 roku Tourem Mszana Dolna i potem kolejno zdobywano Lubogoszcz, Urbanią Górę, Grodzisko, Modyń, Śnieżnicę, Luboń Wielki, Ćwilin, Zbludzkie Wierchy, Kamionną, Jaworz, Kostrzę, Szczebel, Miejską Górę, Łopień, Potaczkową, Łyżkę, Mogielicę i Lubogoszcz. W miesiącu lipcu 2016 roku w dziewięciu miejscowościach Beskidu Wyspowego odbył się IV Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki", na którym prezentowano kulturę, tradycje, zwyczaje i sztukę górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Lachów i Podhalan. Na festiwalu wystąpiło 600 artystów z 35 zespołów, kapel i orkiestr, a 19 Kół Gospodyń Wiejskich przygotowało potrawy i wypieki regionalne.

 

Loading ....

Miasto Mszana Dolna zaangażowane było w organizację dwóch takich turystycznych imprez. Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury i dużym wsparciem ze strony nauczycieli wychowania fizycznego udało nam się przeprowadzić III rajd dla dzieci i młodzieży "Beskidzkie Wyspy".  W majowym  wyściu na Lubogoszcz, uczestniczyło ponad dwadzieścia szkół z całego powiatu. Zakończenie cyklu wędrówek również  było wyznaczone na Lubogoszczy. Gościnna Baza Szkoleniowo-Wypoczynkowa "Lubogoszcz" gorąco przyjęła zarówno młodych turystów w maju, jak i tych wrześniowych, którzy z ciężkim sercem zamykali sezon. Znany już jest bardzo dobrze wśród turystów firmowy żurek, danie popisowe pań kucharek z Bazy. Nie zabrakło dobrego jedzenia i atrakcji.

 

Loading ....

Rodzinne konkursy przygotowało Stowarzyszenie "Lubogoszcz" i Lokalna Grupa Działania „Piękna Ziemia Gorczańska”. Zespół Nautilius nie pozwolił szybko rozejść się do domu. Pożegnalna impreza ze wspólnym tańcem i śpiewami trwała do późnego popołudnia. W ostatnią imprezę mocno zaangażowani byli Radni naszego miasta, strażacy i orkiestra Dęta OSP oraz mszańskie Koło Pszczelarzy. Serdecznie wszystkim dziękujemy za pomoc! Zgodnie z planem na rok 2017, we wrześniu znowu spotykamy się na Lubogoszczy. Miasto Mszana Dolna serdecznie zaprasza!

 

Loading ....

W 2017 roku uczestnicy zdobędą m.in. Luboń Wielki, Lubogoszcz czy Potaczkową. Do znanych już wędrówek dołączą wycieczki na nowe szczyty: Łopusze Wschodnie, Korab, Kutrzyca, Ostra, Cichoń, Zęzów i Jeżowa Woda.  W programie zaplanowano 20 wędrówek rodzinnych po Głównym Szlaku Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Wyspy”. Rozpoczynamy Tourem Mszana Dolna 1 maja 2017 roku. Trasy zostały wytyczone po najciekawszych miejscach i szlakach Beskidu Wyspowego.

 

Loading ....

W okresie wakacji Gminy Beskidu Wyspowego tradycyjnie organizują szereg imprez plenerowych, festiwali, festynów, wystaw i imprez sportowych.

 

Turyści mogą korzystać z bezpłatnej aplikacji Android Głównego Szlaku Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Wyspy”, dzięki której mogą zaplanować górskie wędrówki.

 

Szczegóły na stronie: www.odkryjbeskidwyspowy.pl
www.facebook.com/odkryjbeskidwyspowy


  

 

Red.

fot. gorce24, arch. UM 

 


 

 

 
Tekst przeczytany: 1008.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/podsumowanie-akcji-odkryj-beskid-wyspowy-2016.html