Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 22.06.2018r. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

Uczniowie myślą już o wakacjach, wielu nauczycieli także - wszak letnia kanikuła tuż, tuż, ale są i tacy, którzy myślą już o 1 września 2013 roku, a więc o pierwszym dniu nowego roku szkolnego 2013/14. Wczorajszy dzień (czwartek 16 maja br.) był dniem bardzo gorącym dla czworga kandydatów na trzy dyrektorskie fotele w samorządowych placówkach oświatowych prowadzonych przez samorząd miasta Mszana Dolna. W obu szkołach dobiegły końca 5-cio letnie kadencje dyrektorskie (2008-2013), także w Miejskim Przedszkolu nr 2 należało wybrać następczynię dyr. Teofili Latoś, która w ostatnim dniu sierpnia przechodzi na emeryturę - maluchom poświęciła całe swoje zawodowe życie, łącznie uzbierało się tego aż 40 lat! Przez 16 lat p. Teofila Latoś pracowała jak nauczyciel, a przez ostatnie 24 lata kierowała samorządowym przedszkolem przy ul. Orkana 12 w naszym mieście.

 

Loading ....

Pierwsza Komisja konkursowa swoją pracę rozpoczęła już o godz. 9.00, a ostatnie rozstrzygnięcia zapadały około godz. 14 po południu. W 9-cio osobowym gremium swoich przedstawicieli miał Małopolski Kurator Oświaty, Rady Rodziców i Rady Pedagogiczne wszystkich trzech placówek, nauczycielskie związki zawodowe i Samorząd (tzw. organ prowadzący). W "wyścigu" do gabinetu dyrektorskiego w przedszkolu stanęła tylko jedna kandydatka - Halina Domiter, dyplomowany nauczyciel z 28- letnim stażem pracy w zawodzie. Swoją przygodę z przedszkolem przy Meblomecie rozpoczęła 18-tygodniową praktyką pedagogiczną w lutym 1985 roku. Tego samego roku, 1 września już jako nauczyciel znów pojawia się w tym przedszkolu i tak trwa to do dziś. Ale 1 września 2013 roku w przedszkolu nr 2 Halina Domiter pojawi się już jako nowy dyrektor tej cenionej miejskiej placówki. Wzrastała przez długie lata pod dobrym i czujnym okiem odchodzącej na emeryturę dyr. Teofili Latoś - miała się więc od kogo uczyć. Nowej pani dyrektor życzymy zatem sukcesów i wypełnienia zamierzeń i planów, które przekonały Komisję Konkursową do oddania w tajnym głosowaniu pełnej puli głosów na "TAK".

 

Loading ....

Od 11 lat dyrektorem mszańskiej "jedynki" jest Anna Górska - mgr pedagogiki specjalnej z 32- letnim stażem pracy w zawodzie nauczycielskim. W tym przypadku, podobnie jak przy wyborze dyrektora przedszkola, konkurs nie miał "rumieńców" - dotychczasowej gospodyni ZSM nr 1 nikt nie miał odwagi rzucić przysłowiowej rękawicy, co wcale nie oznacza, że Anna Górska noc przed konkursem przespała bez lęków i stresu. Postanowieniem Komisji Anna Górska będzie rządzić w szkole, której patronuje Henryk Sienkiewicz kolejne 5 lat. Zadań nie braknie - życzymy sił i wytrwałości.

 

Loading ....

Niejako na deser Konkursowa Komisja pozostawiła sobie zadanie najtrudniejsze - spośród duetu kandydatów trzeba było wskazać tego jednego, który pokieruje losami drugiej mszańskiej szkoły - ZSM nr 2, w którego skład wchodzi także Gimnazjum nr 2 i Przedszkole Miejskie nr 1 z ul. Leśnej. O dyrektorskie krzesło ubiegali się: sprawująca funkcję dyrektora od 23 lat Józefa Łabuz i Jarosław Mazur, dziś nauczyciel historii w Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej. Zasiadających w komisji do swojej wizji funkcjonowania szkoły bardziej przekonała Józefa Łabuz - 36 lat pracy w zawodzie, z czego 23 na stanowisku dyrektora, a z drugiej strony Jarosław Mazur: 25 lat pracy nauczycielskiej, w tym 9 lat kierowania Gimnazjum w Mszanie Górnej. Podobnie, jak w ZSM nr 1, tak i w szkole przy mszańskim Rynku, zmian nie będzie. Pokieruje jej losami przez kolejne lata Józefa Łabuz - ambitne plany i zamierzenia przedstawione przed komisją będą wymagać nielada wysiłku i przedsiębiorczości. Trójcy nowych dyrektorek życzymy sił i determinacji potrzebnej na każdy dzień niełatwej dyrektorskiej misji.

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1588.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/pokieruja-mszanska-oswiata.html