Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: sobota, 20.10.2018r. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

Polonezem po Rynku

 
Po raz kolejny zrewitalizowana płyta mszańskiego Rynku posłużyła do zorganizowania ważnej uroczystości. Tym razem maturzyści ze wszystkich mszańskich szkół średnich postanowili zatańczyć symbolicznego Poloneza, a za najlepsze miejsce uznali właśnie Rynek. Inicjatorką wspólnego tańczenia była Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Elżbieta Magierska, pozostali dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych - Halina Bubiłek z Zespołu Szkół Ponadgimazjalnych oraz Andrzej Dębski z Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych, nauczyciele, a przede wszystkim tegoroczni maturzyści niemal z entuzjazmem odnieśli się do pomysłu, który został zrealizowany w samo wtorkowe południe 29 stycznia 2013 roku.
 
Loading ....
 
W tanecznym korowodzie stanęło aż 150 par. Po krótkich przemówieniach organizatorów i zaproszonych gości (Starosta Jan Puchała i Wicestarosta Franciszek Dziedzina z Zarządem Powiatu, Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba) padło hasło: "Poloneza czas zacząć". Taneczne szóstki ruszyły i z wielkim wdziękiem "przejechały" kilkakrotnie po obrysie oraz przez środek płyty Rynku. To niezwykłe wydarzenie oklaskiwane było przez licznie zgromadzonych mieszkańców Mszany Dolnej, także tych najmłodszych, za co w nagrodę otrzymali kolorowe baloniki, którymi maturzyści okrasili swój taniec. Mszańskiego Poloneza uwiecznili też dziennikarze z lokalnych mediów. 
 
Loading ....
 
Swój udział w uroczystości miał i samorząd miejski - ZGK odśnieżył płytę rynku, Dyrektor MOK odpowiedzialny był za nagłośnienie i muzykę, zaś Straż Miejska (z Policją) pilnowała porządku, tak by nikomu nic się nie stało. 
Z oczywistych względów (poniedziałkowy pogrzeb Wiceprzewodniczącego Rady Miasta) nikt z władz miejskich w samym tańcu nie wziął udziału. 
 
Loading ....
Tekst przeczytany: 1432.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/polonezem-po-rynku.html