Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.10.2018r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

 

Loading ....

Ostatni dzień 2012 roku było też ostatnim w długiej urzędniczej karierze dwójki pracowników mszańskiego urzędu. Z nowym rokiem na zasłużoną i wypracowaną emeryturę odeszła po ponad 45 latach pracy Zofia Czech, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego i po 46 latach nieprzerwanej pracy Władysław Malec, od zawsze związany z budownictwem i gospodarką przestrzenną. Dla obojga praca w mszańskim magistracie nie była pierwszą. Władysław Malec po ukończeniu szkoły podstawowej w rodzinnej Mszanie Górnej, w roku 1966 wyjechał na Śląsk, do Katowic, by tam kontynuować edukację - swoją pierwszą pracę znalazł jednak w Bytomiu. Przez ponad rok był zatrudniony w Prezydium Miejskiej Rady Narodowej tego śląskiego miasta. W tym czasie kontynuował też naukę w Technikum Budowlanym, ale kolejną pracę znalazł .... pod ziemią - w kopalni "Bobrek" w Bytomiu. Fedrował jednak krótko - już po miesiącu został pomiarowym w dziale Mierniczo-Geologicznym tejże kopalni i przepracował tam ponad 5 lat. Ze Śląskiem związany jest jeszcze miesięczny epizod z Rejonowym Przedsiębiorstwem Remontowo-Budowlanym do którego Władysław Malec zostaje służbowo oddelegowany i pełni tam funkcję st. mistrza budowlanego.

 

Loading ....

W roku 1972 wraca w rodzinne strony i podejmuje pracę w Powiatowym Biurze Geodezji i Urządzeń Rolnych Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Limanowej na stanowisku inspektora ewidencji gruntów. Do Limanowej dojeżdża jednak tylko 7 miesięcy - 1 maja 1973 roku rozpoczyna najdłuższy etap swojego zawodowego życia podpisując umowę o pracę z ówczesnym Przewodniczącym Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Mszanie Dolnej, Marianem Radziszewskim. Władysław Malec otrzymuje stanowisko inspektora d/s budownictwa. W roku 1985 Władysław Malec kończy zaoczne wyższe studia zawodowe na wydziale Organizacji i Zarządzania Przemysłem krakowskiej AGH uzyskując tytuł inżyniera organizatora przemysłu. Z 65 lat życia, jakie ma już za sobą inż. Władysław Malec, 46 poświęcił na pracę w różnych miejscach i na różnych stanowiskach, ale najdłużej "zacumował" w mszańskim urzędzie - przychodził tu każdego dnia przez ostatnie 39 lat i 8 miesięcy.

 

Loading ....

Jeśli ktoś z naszego miasta i okolicy w ostatnich 28 latach i 6 miesiącach odbierał lub wymieniał na nowy swój dowód osobisty, zmieniał miejsce zamieszkania lub stan cywilny, z pewnością spotkał się z Zofią Czech - mieszkanką Dobrej, ale od wielu, wielu lat związanej z mszańskim urzędem. To właśnie w Mszanie Dolnej, 1 sierpnia 1970 roku, swoją przygodę z administracją państwową rozpoczęła, co dopiero "świeżo upieczona" absolwentka Technikum Ekonomicznego w Limanowej, 19 letnia wtedy Zofia Czech (wtedy jeszcze znana pod nazwiskiem panieńskim Mycoń) w mszańskim Prezydium Miejskiej Rady Narodowej pracuje na stanowisku referenta do roku 1975. 1 lutego tego samego roku rozpoczyna kolejny etap życia zawodowego - podejmuje pracę jako starszy referent w Wydziale Organizacyjnym Urzędu Powiatowego w Limanowej. Jednak już po miesiącu znajduje zatrudnienie w Zarządzie Gospodarki Terenami - w tej limanowskiej instytucji otrzymuje angaż st. referenta i zajmuje się sprawami ekonomicznymi. Do Limanowej dojeżdża aż do roku 1984, kiedy to z dniem 1 lipca zmienia kierunek dojazdów i zamienia stolicę powiatu na stolicę Zagórzan. Z mszańskim urzędem wiąże się na długie 28 lat i 6 miesięcy. Nie od razu jednak obejmuje szeroko pojęte, tzw. sprawy "obywatelskie" Rozpoczyna w wydziale Geodezji i Gospodarki Gruntami, dopiero tuż przed rokiem 1990 zostaje mianowana zastępcą kierownika mszańskiego USC i pełni tę funkcję do dnia przejścia na emeryturę.

 

Loading ....

W sylwestrowe popołudnie p.Zofia Czech i p.Władysław Malec zaprosili na ostatnią wspólną kawę swoje koleżanki i kolegów z mszańskiego magistratu. Były kwiaty, medale i prezenty. Była także lampka szampana i był czas na podsumowanie lat spędzonych za biurkiem urzędniczym, dla większości z obecnych pracowników, okresu pracy niewyobrażalnego. Wielu z dzisiejszych pracowników ma za sobą mniej lat życia, niż żegnani w Sylwestra p. Zofia Czech i p. Władysław Malec lat pracy. Wraz z życzeniami na Nowy Rok i podziękowaniem za wspólną pracę w kończącym się już 2012 roku, odchodzący na emeryturę usłyszeli też życzenia spełnienia planów i marzeń na które najzwyczajniej nie mieli wcześniej czasu, a także prośbę, by nie zapominali o swoich koleżankach i kolegach i od czasu do czasu wpadali na krótkie choćby odwiedziny. Pani Zofii Czech i Panu Władysławowi Malcowi dziękujemy za wszystkie te lata i życzymy zdrowia i tego, by długie lata cieszyli się z zasłużonej emerytury odpoczywając i kosztując życia najpełniej jak się tylko da.

 

Loading ....

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1535.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/pozegnanie-starego-roku-i-urzednikow.html