Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 22.06.2018r. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

Już po raz ósmy Limanowa gościła najlepszych przedsiębiorców z powiatu - by znaleźć się w tym szacownym gronie trzeba łączyć umiejętność budowania sukcesu własnej firmy, nie zapominając przy tym o etyce. Łatwe to nie jest, ale wielu ludziom biznesu się to udaje i co najważniejsze, dostrzegają to inni i nagradzają. W piątkowe popołudnie sala MDK-u w stolicy powiatu z wolna zapełniała się Gośćmi - pierwsze rzędy zajęli ci, których Kapituła nominowała do zaszczytnych wyróżnień, rzędy dalsze zarezerwowano dla VIP-ów, a tych na VIII Gali Przedsiębiorczości nie brakowało - obok Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej J.E. Księdza Biskupa Andrzeja Jeża zasiadł Minister Pracy i Polityki Socjalnej Władysław Kosiniak-Kamysz. Wicewojewoda Małopolski Andrzej Harężlak zajął miejsce obok Franciszka Dziedziny - Wicestarosty Powiatu Limanowskiego. Jedynego "limanowskiego" posła na Sejm RP nie było - zatrzymały Wiesława Janczyka obowiązki na Wiejskiej. Ale gościem Gali był były poseł ziemi limanowskiej Bronisław Dutka. Nie zabrakło także reprezentanta limanowszczyzny w Sejmiku Małopolskim - Grzegorza Biedronia. Byli też samorządowcy z gmin powiatu limanowskiego, członkowie Zarządu Powiatu, dyrektorzy powiatowych instytucji i radni. Gospodarzami Gali byli Jan Puchała - limanowski starosta i niezmordowany prezes i właściciel Przedsiębiorstwa GOLDROP Stanisław Gągała. Ale zanim Goście zajęli miejsca na widowni, każdego z lachowską swadą witał w progach Domu Kultury niezmordowany Marian Wójtowicz i Kapela Zespołu Limanowianie. Mało, że muzyką to jeszcze każdemu dedykował "śpiewaną witackę" - zabawy i radości z tekstów wymyślanych na poczekaniu przez Mariana Wójtowicza było co niemiara.

 

Loading ....

Były także "mszańskie akcenty" - wśród wyróżnionych i nagrodzonych bez trudu doszukamy się mieszkańców mszańskiej ziemi. Złota Statuetka Lidera Biznesu powędrowała do rąk Agaty Żądło - właścicielki Firmy "GRACJA", zaś najlepszym Mikroprzedsiębiorcą Roku 2012 Kapituła uznała Martę Florek właścicielkę Biura Tłumaczeń MARTEX z naszego miasta. Nominowaną do Inicjatywy Gospodarczej roku 2012 była inna mszańska firma - WySPA Mszanka. Szefowa rodzinnej firmy GRACJA i Centrum Bankietowego STING Agata Żądło miała też drugi powód do dumy - z rąk wicewojewody Andrzeja Harężlaka otrzymała przyznany przez Prezydenta RP Srebrny Krzyż Zasługi za działalność na rzecz społeczności lokalnej.

 

Loading ....

Niejako w cieniu wielkiego i mniejszego biznesu na swoje przysłowiowe pięć minut "czekało" dobro i przyjaźń. Dzisiejszy świat robi wszystko, by te cnoty ośmieszyć i dezawuować ich wartość. Tym większe uznanie dla organizatorów Gali, że postanowili symbolicznie nagrodzić i publicznie podziękować ludziom dobrym, wrażliwym na biedę i nieszczęście bliźnich - w blasku jupiterów i fleszy na scenę poproszono dwóch bohaterów ; ks. Prałata Józefa Leśniaka z Tymbarku i mieszkańca Mszany Dolnej - Gerarda Duijna, Holendra o sercu otwartym na ościerz dla innych. I choć za działalność charytatywną laury przypadły kapłanowi z Tymbarku, to my cieszymy się bardzo, że wreszcie dostrzeżono organizowaną od prawie 20 lat przez mieszkającego w Mszanie Holendra pomoc dla pokrzywdzonych przez los dzieci i  dorosłych. Pobieżny rachunek sprowadzonej do naszego kraju pomocy przez Gerarda Duijna i jego holenderskich Przyjaciół zamyka się kwotą przekraczającą 2 mln. zł.

 

Loading ....

Kapituła Gali wskazała też Przyjaciół Ziemi Limanowskiej - laury przypadły Ordynariuszowi Diecezji Tarnowskiej Księdzu Biskupowi Andrzejowi Jeżowi, mszańskiemu Notariuszowi Czesławowi Szynalikowi i Jerzemu Budaczowi z Limanowej. Nominowanym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy, by wyróżnienia były zachętą do dalszej pracy na rzecz naszych Małych Ojczyzn.

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1116.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/przedsiebiorczosc-i-dobroc-nagrodzona.html