Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 19.07.2018r. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

Z pewnością to najmłodsza inicjatywa w naszym miasteczku - zaczęło się w roku ubiegłym, kiedy to świętowaliśmy okrągłą 600-ną rocznicę Bitwy na polach Grunwaldu. A, że nad Mszaną Dolną góruje szczyt Grunwaldu z białym krzyżem, właśnie tam rok temu spotkaliśmy się na uroczystej mszy św. w intecjach Ojczyzny, naszego miasta i jego mieszkańców. Wtedy też zobowiązaliśmy się wszyscy, że tradycję podtrzymamy i za rok znów na polanie pod białym krzyżem zgromadzimy się 15 lipca.

W tym roku rocznica jednej z największych bitew polskiego oręża wypada w piątek - już dziś gorąco zapraszamy na nasz mszański Grunwald. O godzinie 20.oo uroczystą mszę św. przy polowym ołtarzu pod krzyżem, odprawią wspólnie kapłani z obu mszańskich parafii. Podobnie, jak w roku ubiegłym prosimy o zabranie pochodni - ogień da światło i ciepło, uczyni atmosferę tego wieczoru szczególną, a w drodze powrotnej pomoże bezpiecznie dotrzeć do domów.

 

Loading ....


Serdeczne zaproszenie kierujemy do naszych górali zagórzańskich - wasza obecność w roku ubiegłym dodała uroczystości splendoru i piękna. Niósł się też po górach i dolinach śpiew naszych panów z Chóru Męskiego im. ks. Józefa Hajduka - z Wami ta uroczystość będzie miała jeszcze bogatszy wymiar.

Zapraszamy wszystkich, którzy czują się na siłach, by wydrapać się na Grunwald - niech nie będzie nas mniej, niż w roku ubiegłym. W spotkaniu może nam jedynie przeszkodzić zła pogoda - jeśli jednak, a mamy taką nadzieję, aura będzie łaskawa, spotykamy się 15 lipca o godz. 20.oo pod krzyżem na Grunwaldzie.

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1353.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/przyjdz-na-grunwald.html