Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 24.04.2019r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 PTTK w rozjazdach  

 


Loading ....
Skoro mszańskie Koło Terenowe PTTK miało ostatnie wyjście na Lubogoszczy i kończyło dwunasty sezon "Spotkań w górach", można powoli podsumowywać turystyczne wyprawy. Poza wyjściami na góry raz w miesiącu, dużą popularnością cieszą się zorganizowane wyjazdy autokarowe dla członków Koła.

 

 

Loading ....

W tym roku można było zwiedzić w czerwcu pasmo Czanotorii w Beskidzie Żywieckim. Jak zwykle tras było kilka, do wyboru, według stopnia trudności. Cała logistyka każdego wyjazdu to zasługa Romana Rusnaka i Jana Piekarczyka – każdy dostaje przebieg tras, długość i czas przejścia, więc może sobie zaplanować trasę "pod siebie". A jak pierwsza wycieczka była udana to od razu pojawia się ochota i plan na kolejną.

 

Loading ....

W lipcu kierunek był podobny, również Beskid Żywiecki. Zeszłoroczna wycieczka na Romankę miała w tym roku swoją kontynuację – Lipowski Wierch i Rysianka. Jak prawdziwi turyści, przy niezbyt przychylnej pogodzie wszyscy wyszli w trasę, pomimo deszczu i dużej mgły.

 

Loading ....

Na szczeście ratunkiem w takiej sytuacji były przytulne schroniska po drodze z kuszącym menu. Każdy skorzystał i rozgrzał się aromatyczną kawą i drożdżówką prosto z pieca – więszość trasy turyści przeszli w pelerynach by na koniec dostać prezent. Chmury zaczęły się podnosić i pokazały się przepiękne widoki. Jednym słowem czasami warto zajrzeć na dłużej do schroniska...

 

Loading ....

Ostatnia wycieczka, w sam raz na zakończenie wakacji to Babia Góra. Ostatni weekend sierpnia był niezwykle łaskawy dla wszystkich turystów, taką pogodę trudno zamówić, a tu proszę – pogoda jak bajka. Piękne słońce, przepiękne widoki i nowa trasa z Lipnicy zaproponowana do zdobycia Królowej Beskidów.

 

Loading ....

Czy może być coś lepszego na zakończenie? Wszyscy wrócili zadowoleni, z pięknymi zdjęciami na pamiątkę i marzeniami, co za rok zaproponuje Terenowe Koło PTTK. Były już Bieszczady, Beskid Niski, w Beskidzie Żywcieckim też już byliśmy, czyli...  Gdzie zaplanujemy dalsze wyprawy? Zobaczymy za rok! 

 

Loading ....

 

Red.

 

fot. P. Filipiec
M. Król
J. Kowalczyk
A. Józefiak-Lewandowska
L. Olesiak
J. Stożek

 

 

Tekst przeczytany: 983.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/pttk-w-rozjazdach.html