Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: sobota, 20.10.2018r. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

 

Rada Miasta w komplecie - wybory uzupełniające za nami
 
 
O godzinie 22 lokal wyborczy w ZSM nr 2 przy Rynku został zamknięty - Obwodowa Komisja Wyborcza oficjalnie zakończyła pracę, ale przecież trzeba było jeszcze sporządzić protokoły w których wpisano wszystko, co najistotniejsze przy wyborach. Drzwi Urzędu Miasta za ostatnim członkiem Komisji Miejskiej zamknęły się zatem dopiero o godzinie 0.30. Jeszcze dziś (poniedziałek 13 maja) wszystkie protokoły i zestawienia trafią na biurko Komisarza Wyborczego w Nowym Sączu.
 
 
Wczorajsze wybory uzupełniające były już trzecimi w tej kadencji lokalnego samorządu - dla przypomnienia, w czerwcu roku 2012 po śmierci radnego Stanisława Dziętło, wybory uzupełniające wygrał zdobywając mandat radnego Adam Wietrzyk. W tym samym roku, po wcześniejszym uprawomocnieniu się  wyroku NSA mandat straciło dwóch radnych. I znów mieliśmy wybory uzupełniające. W grudniu 2012 roku mandaty radnych zdobyli Agnieszka Sasal i Artur Widzisz. Wczoraj swojego przedstawiciela w Radzie Miasta wybierali mieszkańcy Słomki. Do urn mogło pójść aż 893 wyborców, a swoje karty wrzuciło 173 uprawnionych, co stanowi 19,37% frekwencję. W wyborcze szranki stanęli Agnieszka Rataj - wdowa po śp. Robercie Rataju, radnym Rady Miasta zmarłym w styczniu br. i Zbigniew Jarosz - wicedyrektor Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej, który mandat rajcy w Mszanie Dolnej próbował zdobyć już po raz trzeci.
 
 
Wakujące od stycznia miejsce w Radzie Miasta Mszana Dolna zajmie Agnieszka Rataj - zdobyła zaufanie 94 wyborców, zaś na Zbigniewa Jarosza swój głos oddało 79 mieszkańców Słomki. Na najbliższej Sesji Rady Miasta Mszana Dolna nowowybrana radna złoży ślubowanie i rozpocznie pracę w miejskim parlamencie. W piętnastoosobowej Radzie Miasta 5 mandatów dzierżą zatem panie, zaś pozostałe 10 należą do panów.  Następne wybory samorządowe już na jesieni roku 2014.
 
 
 
 
 
Tekst przeczytany: 1710.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/rada-miasta-w-komplecie-wybory-uzupelniajace-za-nami.html