Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

  AUDYT ENERGETYCZNY

 

  Szanowni Państwo!

Informujemy, że od dnia 8 maja br. (planowany tydzień rozpoczęcie 8-12 maja) na terenie Miasta Mszana Dolna planowane jest rozpoczęcie bezpłatnych audytów energetycznych budynków mieszkalnych dla osób które złożyły ankiety dot. źródeł ciepła oraz oświadczenia.
 

Przypominamy, że audytorzy będą się kontaktować z Państwem telefonicznie celem ustalenia wizyty na Państwa budynku.
 

Osoby upoważnione do przeprowadzenia audytu to:

  • Marek Wachałowicz
  • Dawid Kałmuk
  • Marzena Klęk
  • Jacek Ślusarczyk
  • Daniel Wojcieszak


Każda z w/w osób powinna legitymować się upoważnieniem podpisanym przez Burmistrza Miasta Mszana Dolna.Zakres prac wykonawcy ocen energetycznych:


1. Wizja lokalna budynku mieszkalnego, w tym ocena stanu istniejącego budynku. Podczas wizji lokalnej zostanie wykonana m.in. dokumentacja fotograficzna: obecnego źródła ciepła, systemu rozprowadzenia ciepła po budynku, zasobnika ciepłej wody użytkowej, ścian zewnętrznych, okien i tym podobnych. Właściciel budynku powinien udostępnić audytorowi posiadaną dokumentację techniczną budynku ( jeśli jest w posiadaniu)


2. Wykonanie świadectwa energetycznego.


3. Określenie konkretnych zaleceń termomodernizacyjnych, wybór najkorzystniejszych usprawnień z uwzględnieniem planów właściciela, określenie zaleceń związanych z modernizacją instalacji wewnętrznej, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania nowego źródła ciepła.W tym określenie szacunkowych kosztów wykonania termomodernizacji. Zalecenia wraz z odpowiednimi współczynnikami, jakie powinny być zastosowane przez właściciela budynku, powinny być przedstawione szczegółowo jako element świadectwa charakterystyki energetycznej budynku.


4. Dobór mocy cieplnej urządzenia grzewczego.

 

Po przeprowadzonej ocenie audytor będzie wymagał podpisania zgody lub odmowy na zaproponowany wariant termomodernizacji. Odmowa przeprowadzenia działań termomodernizacyjnych skutkuje niezakwalifikowaniem Mieszkańca do projektu.Ponadto informujemy, że:


Informacje o miejscu na liście rankingowej udzielane będą od 8 maja br., osoby które są zainteresowane tematem mogą uzyskać stosowne informacje w pokoju 201 lub pod numerem telefonu 18 33 10 417, wew. 218.


Lista rankingowa osób skierowanych do audytu ze względu na ochronę danych osobowych jest dostępna w pokoju nr 201 w Urzędzie Miasta w Mszanie Dolnej. Osoby, które złożyły zarówno ankiety jak i oświadczenia na kotły na paliwa stałe (węgiel, biomasa) do dnia 27.04.2017r. zostały wszystkie zakwalifikowane do audytów.


Dla chętnych na kotły gazowe została dodatkowo utworzona lista rezerwowa w kolejności składania ankiet oraz oświadczeń.


W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Urzędem Miasta w Mszanie Dolnej.


 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 902.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/rozpocznie-sie-audyt-energetyczny.html