Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 19.03.2018r. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

 

Loading ....

„Mali Zagórzanie” – czyli dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Mszanie Dolnej wzięły udział w IV Przeglądzie Zespołów Przedszkolnych „Tańczę i Śpiewam w Krakowie”. W dniach 13 i 14 kwietnia 2011 r. na scenie Teatru Sztuki Współczesnej „Solvay” wystąpiło ponad 50 zespołów przedszkolnych z Krakowa i województwa małopolskiego, łącznie 770 dzieci. Maluchy przygotowane pod okiem fachowej kadry zaprezentowały obrzędy regionu małopolskiego oraz tańce i piosenki krakowskie, góralskie i Lachów Sądeckich. Wtedy to wyróżniono 12 grup – w tym także zespół z Przedszkola nr 2. Laureaci zostali ponownie zaproszeni do występu na scenie na Bulwarach Wiślanych w Krakowie 4 czerwca, w czasie Smoczego Pikniku połączonego z paradą Smoków. Podczas XI parady Smoków te na pozór groźne bestie zionęły bańkami mydlanymi, były smoki ekologiczne, smoki z długimi blond warkoczami, smoki albinosy zrobione ze zwiewnych firanek, smoki nordyckie, smoczyska i smoczki.

 

Loading ....

 

A pośród tego kolorowego tłumu nasze przedszkolaki!  Czy można było się przestraszyć? Chyba nie! Barwny pochód smoków nie wywoływał popłochu, a raczej ogromne zainteresowanie. Nawet ten najbardziej rozpoznawalny krakowski smok ziejący ogniem pod Wawelem nie przestraszył naszych milusińuskich i zezwolił na grupowe zdjęcie u swoich szpon. A co dalej? Odwiedzających Piknik na Bulwarach Wiślanych czekał ciekawie skonstruowany program: festyn rycerski, konkursy, koncerty, pokazy grup teatralnych i jak dla nas, najważniejszy występ naszego zespołu. Przedszkolaki otrzymały duże brawa, symboliczną nagrodę -  kapelusz i chustę góralską, album oraz dyplom i słodycze. Warto podkreślić dużą rolę Rodziców a nawet Dziadków wstępujących dzieci, którzy bardzo licznie przybyli na tę uroczystość. My natomiast ogromne gratulacje składamy naszym najmłodszym gwiazdom oraz ich Opiekunom.


Przedszkolaki, które prezentowały się w Krakowie rozwijały swoje muzyczne talenty podczas zajęć z rytmiki i zajęć tanecznych odbywających się w ramach projektu „Mały człowiek wielka sprawa" – rozwój usług edukacyjnych na terenie Miasta Mszana Dolna w Przedszkolu Miejskim nr 2.

 

Loading ....

 

 

fot. archiwum Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz Teatru Groteska

 

 

 

 

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 899.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/smoki-i-nasze-przedszkolaki.html