Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: sobota, 24.02.2018r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

Informacja Wójta Gminy Mszana Dolna

W dniu 17.12.2012r. o godzinie 14.00 w Urzędzie Gminy Mszana Dolna nastąpiło otwarcie ofert na „wykonanie robót budowlanych polegających na dostawie i montażu 2152 instalacji solarnych dla budynków mieszkalnych na terenie Gminy Mszana Dolna oraz gmin partnerskich, oraz 6 instalacji w budynkach użyteczności publicznej. Do przetargu stanęły dwie firmy składając zbliżone do siebie oferty na poziomie blisko 25 mln zł. Obecnie oferty są sprawdzane pod względem formalno-prawnym i merytorycznym. Prawdopodobnie w styczniu dojdzie do rozstrzygnięcia przetargu i podpisania umowy.

 

Prace instalacyjne potrwają maksymalnie do końca maja 2014r.


Firma, która wygra przetarg będzie musiała zainstalować, co najmniej 2 152 instalacje solarne w budynkach mieszkalnych. Właściciel gospodarstwa domowego pokryje 15% wartości inwestycji plus podatek VAT, którego nie można wliczyć do dofinansowania. Średni koszt instalacji solarnej według oferentów dla 4 osób to koszt około 9.000-10.500 netto złotych w zależności od rodzaju budynku i jego
wielkości.


Szacowany udział uczestników tj. 15% wartości inwestycji +podatek Vat szacujemy na poziomie 2100 – 3000 zł. w tej kwocie uczestnik ma zapewniony montaż kompletnej instalacji solarnej wraz z jej podłączeniem do istniejącej w domu ciepłej wody i uruchomieniem. Oprócz tego przeglądy gwarancyjne (2 w ciągu 5 lat) oraz wymiana płynu solarnego. Oznacza to, że oprócz wpłaty wyliczonej dla każdego indywidualnie uczestnik nie ponosi przez 5 lat żadnych innych kosztów.


Szczegółowe informacje na stronie internetowej Gminy Mszana Dolna.

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 894.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/solary-otwarcie-ofert.html