Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 21.05.2019r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 

 Sprostowanie do artykułu tv28 

 

W dniu wczorajszym ukazało się na portalu internetowym TV28 artykuł pt. ”Mszana Dolna. Zamieszanie wokół odbioru śmieci? W tej sprawie zachowujemy ciągłość”, który zawiera informacje wymagające sprostowania. Informujemy, że każde gospodarstwo domowe otrzymało informację o wysokości opłat i harmonogram odbioru odpadów komunalnych - co znajduje potwierdzenie w dokumentacji Urzędu Miasta (potwierdzenie odbioru).

 


Tym samym tytuł sugerujący jakiekolwiek problemy ze zmianą firmy odbierającej śmieci są nieprawdziwe i wprowadzają opinię społeczną w błąd. Nieprawdziwe są także informacje o częstotliwości odbioru odpadów komunalnych. Zmniejszenie częstotliwości wywozu odpadów będzie o 6 razy mniejsze w ciągu roku kalendarzowego, a nie 39 razy jak podaje Redaktor. Zmniejszenie częstotliwości nie wpływa na ilość odebranych odpadów.

 

Firma EMPOL odbierała odpady komunalne od mieszkańców w jeden dzień segregowane, w drugi nie segregowane.

 

 
Od 01.01.2016r. w tym samym dniu będą odbierane odpady segregowane jak i nie segregowane z tym, że przez 6-mcy raz w miesiącu, a przez pozostałe 6 dwa razy w miesiącu.

 

Zmiana w częstotliwości odbioru odpadów wynika z faktu uregulowania tej kwestii w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

 

Gdyby celem Redaktora Budacza było rzetelne przedstawienie informacji na temat sposobu odbierania odpadów komunalnych w roku 2016, to przytoczyłby wyjaśnienia Pana Burmistrza i Sekretarza z sesji Rady Miasta.

 

Burmistrz Miasta Mszana Dolna

Józef Kowalczyk

 

Tekst przeczytany: 1617.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/sprostowanie-do-artykulu-tv28.html