Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 25.04.2019r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Stała na stacji lokomotywa...   

 

 „Stała na stacji lokomotywa…” – przyjechała do Mszany w ramach pierwszej turystycznej kolejowej akcji organizowanej przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei pod nazwą „Kolej na majówkę”.

 

Loading ....

 Parowóz OKz32-2 świeżo po remoncie stał na stacji i każdy mógł nacieszyć oko tym widokiem, ale pasjonaci musieli wykazać się dużą cierpliwością by to cudo dokładnie obejrzeć i obfotografować. Skład wjechał na naszą mszańską stację z dość sporym opóźnieniem, a było to spowodowane porannym dwukrotnym cofaniem się na stację i próbą podjazdu pod Kasinę Wielką. Jakby nie było, to dodatkowa atrakcja dla tych, którzy zdecydowali się przejechać całą trasę wczesnym porankiem, bo na główny przejazd z atrakcjami bilety rozeszły się w przeciągu siedmiu minut internetowej sprzedaży. Warto było zawalczyć o zakup biletu, bo na każdej stacji przygotowane były różne niespodzianki.

 

Loading ....

W pociągu podróżowali różni przedstawiciele grup rekonstrukcyjnych, począwszy od żołnierzy wermachtu, czerwonoarmistów, partyzantów czy austrowęgierskich wojaków. Chętnie pozowali do zdjęć, opowiadali o detalach umundurowania, a niektórym udało się trzymać w ręce ich broń. Wystrzały jednak oddali profesjonaliści, obyło się bez strat w ludziach, choć gdyby spotkali się w swoich czasach mogłoby się to źle skończyć…W Mszanie Dolnej podróżnych przywitał zespół regionalny „Olszowianie”, czekały książkowe opracowania dotyczące ścieżek edukacyjnych w Gorcach, mapy miasta, oraz coś dla podniebienia: gorący żurek i smakowite kiełbaski, które serwował team z pensjonatu „Szczebel”.

 

Loading ....

Choć maszynistów gonił czas, żal było się żegnać. Z opóźnieniem przyjechali, z opóźnieniem wyjeżdżali, choć dawniej według rozkładu jazdy pociągów można było regulować zegarki, takie to były czasy…Nam pozostają przejazdy okazjonalne retro na trasie Chabówka-Nowy Sącz, choć jak zapowiadają sądeccy Miłośnicy Kolei, mają oni w planach uruchomienie podobnych przejazdów na innych małopolskich trasach, a w wakacje liczymy, że przez sobotę i niedzielę kursować będzie skład retro na trasie Mszana Dolna-Rabka Zdrój-Chabówka. Szczegóły podamy na naszej stronie tuż przed wakacjami.


 

Loading ....

 

Red.

fot. Piotr Armatys

 

Tekst przeczytany: 1437.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/stala-na-stacji-lokomotywa.html