Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 19.05.2019r. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Strażackie Zaduszki 

 

Loading ....

Listopad to w naszej tradycji miesiąc zadumy i refleksji; w sposób szczególny wspominamy i modlimy się za dusze naszych najbliższych. O zmarłych nie zapomnieli także strażacy -  druhowie z terenu miasta i gminy Mszana Dolna, którzy 17 listopada licznie zebrali się przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej aby, po uroczystym przemarszu pod przewodnictwem Komendanta Miejsko-Gminnego dh. Marka Szczypki, w asyście mszańskiej orkiestry OSP, w kościele p.w.  św. Michała Archanioła podczas  tzw. „Zaduszek  Strażackich” modlić się w intencji zmarłych druhen i druhów.

 

Loading ....

Uroczystą Mszę św. w intencji zmarłych  sprawowali: ks. proboszcz Jerzy Raźny, ks. wikary Jerzy Biernat oraz kapelani powiatowi: strażaków limanowskich - ks. Stanisław Kaczka i bocheńskich - ks. Stanisław Szczygieł. W Strażackich Zaduszkach udział wziął również Wójt Gminy Mszana Dolna, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Mszanie Dolnej, Bolesław Żaba oraz dh Kazimierz Czyrnek – Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie.

 

Loading ....

Muzyczną oprawę zapewniła orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej, w której batutę dzierży kapelmistrz Piotr Rataj. Ceremonię wypominków poprowadził Prezes Zarządu Bolesław Żaba. Prosił kolejno delegatów poszczególnych jednostek ochotniczych straży pożarnych w Glisnem, Kasinie Wielkiej, Kasince Małej, Lubomierzu, Łętowem, Łostówce, Mszanie Górnej, Olszówce, Rabie Niżnej i Mszanie Dolnej  o wyczytanie imion i nazwisk zmarłych druhów z jednostki i złożenie przed ołtarzem zapalonych zniczy - symbolu pamięci o tych którzy odeszli na wieczną służbę do Boga.

 

Loading ....

 

red. Iwona Dudzik

fot. materiały prasowe Urzędu Gminy Mszana Dolna

 

Tekst przeczytany: 561.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/strazackie-zaduszki.html