Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 22.05.2019r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Strażacy muzycznie rozpoczynają Nowy Rok 

 

 

Loading ....

Jak zawsze Nowy Rok u Strażaków rozpoczyna się od dwóch muzycznych akcentów. Pierwszym z nich jest Koncert Noworoczny, który odbywa się zazwyczaj po tradycyjnym opłatkowym spotkaniu strażackiej rodziny. W tym roku koncert w remizie miał swoją szóstą edycję.

 

Loading ....

Nie zabrakło dobrych przyjaciół z Nowego Targu czyli zespołu ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia z panią dyrektor Martą Łapczyńską. Nie zawiedli muzycy z Kasiny Wielkiej, czyli Orkiestra „Echo Gór”. Z Korzkwi przyjechała Parafialna Orkiestra Dęta a na zakończenie wystąpiła nasza Orkiestra Dęta OSP.

 

Loading ....

Również w styczniu, w niedzielę 22 stycznia strażacka brać pojechała do Częstochowy. Ta tradycyjna kolęda strażaków z Mszany Dolnej i Piekiełka do Jasnogórskiej Pani odbyła się już po raz dwudziesty.

 

Loading ....

Była to niezwykle liczna pielgrzymka, z naszych stron wyjechało osiem autokarów i kilkanaście prywatnych samochodów. Świadczy to o tym jak ważna jest wizyta strażaków i ich rodzin na Jasnej Górze.

 

Loading ....

Jeżdżą już nie tylko strażackie rodziny ale mieszkańcy dwóch beskidzkich miejscowości. Z okazji jubileuszowej, dwudziestej pielgrzymki strażacy przekazali niezwykłe pamiątkowe wotum. Jest to rzeźba z wizerunkiem św. Jana Pawła II, opatrzona napisem: „20. Pielgrzymka Strażaków, Mszana Dolna, Piekiełko”. Rzeźbę wykonał Antoni Filipiak, strażak i rzeźbiarz.

 

Loading ....

Po mszy św. w bazylice strażacy zagrali jeszcze koncert kolęd przy żłobku.

 

Loading ....

 

 

zdjęcia z Pielgrzymki: Maria Majda

ZOBACZ RELACJĘ - TUTAJ

 

 Współorganizatorem Koncertu Noworocznego był Miejski Ośrodek Kultury.


Koncert udało się zorganizować dzięki dotacji z Urzędu Miasta w ramach promocji miasta.

 

 

red. i foto UM

 

 

Tekst przeczytany: 921.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/strazacy-muzycznie-rozpoczynaja-nowy-rok.html