Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 21.04.2019r. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Strażacy z kolędą na Jasnej Górze 

 

 

Loading ....

Po raz 18 członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Piekiełka i Mszany Dolnej wraz orkiestrą pod batutą Piotra Rataja kolędowali na Jasnej Górze. Tradycja jest na tyle silna, że z Piekiełka wyjechały cztery autobusy a z Mszany Dolnej pięć. Do tego kilkanaście prywatnych samochodów, w sumie w pielgrzymce udział wzięło około 500 osób.

 

Loading ....

Z tradycyjnymi kolędami, które zachwycają góralską melodią i nieznanymi nigdzie indziej słowami strażacy pokłonili się Czarnej Madonnie. Z początkiem nowego roku modlitw i prósb jest wiele, każdy przyjechał ze swoją intencją.

 

Loading ....

Przy okazji wspólnego wyjazdu przeprowadzona została zbiórka pieniędzy dla ks. Jana Krzyściaka misjonarza z Filipin do programu "Bilecik dla Brata".  To pomoc w ufundowaniu biletu na Światowe Dni Młodzieży które odbędą się w Krakowie w roku 2016. Naszym druhom zależało jeszcze na jednym przystanku w powrotnej drodze do Mszany. Planowali odwiedzić w Chrzanowie księdza kanonika Zdzisława Balona i zgodnie z zagórzańską tradycją głośno zakolędować. 


 

 

 

fot.: Józef Zięba - Z Studio, Jan Stożek

 

 

 

 

Red.

 

 

 

Tekst przeczytany: 1433.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/strazacy-z-koleda-na-jasnej-gorze.html