Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 22.05.2018r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

 

Jeśli w ciągu kilku najbliższych dni nie spadnie deszcz,  może zabraknąć wody w zbiorniku na potoku Szklanówka (ul. Leśna) - potoki, którymi ze zboczy Lubogoszcza docierała do zbiornika woda, są suche. Poziom wody nagromadzonej w zbiornikach spada każdego dnia.  Od piątku (4 listopada br.) do zbiorników na ul. Leśnej dowożona jest woda z Poręby Wielkiej przez połączone siły mszańskiej Ochotniczej Straży Pożarnej (samochód 6 m3)  oraz pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej. Dzięki życzliwości wójta gm. Niedźwiedź p. Janusza Potaczka, co godzinę pompowane jest 6 tys. litrów wody z potoków wypływających z gorczańskich lasów.  Swoją pomoc zaoferowała również firma PROFEXIM S.j. z Rabki (pp. Dudów), która bezinteresowanie użyczyła ZGK samochód przystosowany do przewozu 5 m3 wody. Pojazd ten dostarcza wodę z drugiego miejskiego ujęcia. Zasilanie zbiornika będzie trwało do momentu wystąpienia naturalnych opadów.
 
Korzystamy również z zasobów drugiego ujęcia na potoku Adamczykowym, którego zbiorniki są pełne, ale woda z  tego zbiornika nie jest w stanie zabezpieczyć potrzeb całego miasta (nie jest w stanie dotrzeć grawitacyjnie na drugi koniec Mszany). Trudna sytuacja dotyczy prawobrzeżnej części miasta (m.in. ulice Słomka, Leśna, Rynek, Piłsudskiego). W godzinach nocnych możliwe są okresowe spadki ciśnienia, zaś wody może zabraknąć na wyższych kondygnacjach budynków.  
 
Prosimy o racjonalne korzystanie z wody i nie gromadzenie jej zapasów - jeśli bowiem w jednym czasie wielu z nas rozpocznie napełnianie beczek, wanien i innych naczyń wodą, może się okazać, że wody zabraknie na podstawowe potrzeby! Przy "normalnym" korzystaniu wody powinno starczyć dla wszystkich.
Tekst przeczytany: 1221.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/susza-przyczyna-problemow-z-woda.html