Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 22.05.2019r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Świąteczny kiermasz parafialny  

 

 

W najbliższą niedzielę 13 grudnia przy kościele parafialnym p.w. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej odbędzie się kiermasz świąteczny. Pomysłodawcami oraz organizatorami kiermaszu są liderzy Światowych Dni Młodzieży z parafii św. Michała, na czele z księdzem proboszczem Jerzym Raźnym oraz księdzem Tomaszem Stecem.

 

Loading ....

 

Ręcznie robione bombki, stroiki, kartki świąteczne oraz pachnące pierniki to tylko niektóre z małych arcydzieł, jakie będzie można podziwiać i zakupić na parafialnym kiermaszu. Swoje prace zaprezentują m.in. miejscowi artyści, lokalne stowarzyszenia, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej "Remedium" z Tymbarku oraz mszańskie dzieci i młodzież. Kiermasz będzie miał zarówno charakter regionalny jak i religijny. Na stoisku zorganizowanym przez liderów i wolontariuszy sprzedawane będą gadżety promujące Światowe Dni Młodzieży. Natomiast w specjalnie przygotowany na tą okazję „Kramiku Miłosierdzia” będzie można nabyć m.in. książki, obrazki i kalendarze poświęcone tematyce Miłosierdzia Bożego. Dla parafian i gości, którzy odwiedzą kiermasz zorganizowany zostanie smaczny poczęstunek - pachnąca goździkami i pomarańczą herbata, aromatyczna kawa oraz ciasta i ciasteczka przygotowane przez Panie z grupy regionalnej "Słomczanki".

Kiermasz potrwa od godziny 8.00 do 19.00.

 

 

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w wieczornym nabożeństwie "Misterium Eucharystii" oraz świątecznym kiermaszu.Uroczystym zwieńczeniem parafialnego świętowania będzie "Misterium Eucharystii" - niezwykłe nabożeństwo zrealizowane na podstawie wizji Cataliny Rivas, na które o godz. 20.00 do Kościoła Św. Michała Archanioła zaprasza jego reżyser ksiądz Rafał Piórkowski. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w wieczornym nabożeństwie oraz świątecznym kiermaszu.
 

 

 

 

Red . E. Z. ŚDM

 

Tekst przeczytany: 1272.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/swiateczny-kiermasz-parafialny.html