Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 14.12.2018r. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

Niewiele ponad dwie godziny trwała świąteczna sesja Rady Miasta Mszana Dolna - stałe punkty programu, uchwały "porządkujące" budżet przed końcem roku, ale także bardziej podniosłe i już świąteczne momenty, wypełniły środowe, przedostatnie posiedzenie miejskiego parlamentu. Więcej niż zwykle było gości - kierownicy i dyrektorzy instytucji samorządowych, a także limanowski wicestarosta Franciszek Dziedzina. Gdzieś pomiędzy dorosłymi młodzi harcerze z Gorczańskiego Hufca ZHP. Ale najbardziej stremowanych pośród zgromadzonych na sali, trzeba było szukać w gronie miejskich rajców - wczorajsza bowiem sesja miała w programie punkt bardzo podniosły i ważny dla Agnieszki Sasal i Artura Widzisza - duetu nowych radnych naszego miasta, którzy zdobyli mandaty w wyborach uzupełniających 9 grudnia br.

 

Loading ....

Ale zanim nowo wybrani radni złożyli ślubowanie, młodzi harcerze przekazali przewodniczącemu Rady Miasta Adamowi Malcowi ogień z Groty Narodzenia w Betlejem. Ta piękna tradycja trwa już wiele lat i zawsze na ostatniej przed Bożym Narodzeniem sesji, mszańscy harcerze przynoszą betlejemskie światło i przekazują wraz z życzeniami przesłanie towarzyszące tej wspaniałej ogólnoeuropejskiej akcji, której tegoroczne hasło nawiązuje w treści do cytatu z biblijnej Księgi Rodzaju - " A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre " i brzmi " Odważ się być dobrym" Żyjemy bowiem w czasach, kiedy bycie dobrym wymaga odwagi, a moralność, patriotyzm, dobroć, solidarność i kulturalna postawa zdają się być w odwrocie, są wyśmiewane i niepopularne.

 

Loading ....

Po harcerzach, życzenia mszańskim samorządowcom i gościom świątecznej sesji złożył Franciszek Dziedzina - z jego rąk burmistrz Tadeusz Filipiak odebrał świąteczny stroik i kalendarz na Nowy 2013 Rok, by mial gdzie zapisywać kolejne wspólne z powiatem inicjatywy. Chwilę później przyszła pora na najbardziej oczekiwany moment - przewodniczący Rady Miasta Adam Malec odczytał Rotę ślubowania radnego, a Agnieszka Sasal i chwilę później Artur Widzisz wypowiedzieli słowo; "ślubuję" dodając po nim zdanie "tak mi dopomóż Bóg" Oficjalny dokument potwierdzający złożenie ślubowania wręczony obojgu nowym radnym i zaproszenie do udziału w sesji na pełnych już prawach, zakończyły tę część obrad. W kolejnych punktach Rada Miasta głosowała przewidziane porządkiem obrad uchwały, zatwierdzając m.in harmonogram pracy Komisji Rewizyjnej na rok 2013, uzupełniając skład Rady Społecznej Miejskiej Przychodni VITAL-MED, a także obsadzając nowych radnych na wakujących miejscach w stałych komisjach rady.

 

Loading ....

Po wyczerpaniu porządku obrad, radni i goście z opłatkiem w dłoniach składali sobie świąteczne życzenia - czego sobie życzyliśmy ? Zgody, która buduje, współpracy, która przynosi naszemu miastu korzyści, wzajemnego szacunku i przyjaźni i dobrego roku dla Mszany Dolnej. Ale były też życzenia niezwykłe - wszyscy wysłaliśmy je wprost z naszych serc do Roberta Rataja, naszego kolegi-radnego, zmagającego się z chorobą. Robert napisał piękne życzenia dla nas - te życzenia odczytał przewodniczący Rady Miasta Adam Malec. Robert, dziękujemy Ci za pamięć ! I czekamy na Ciebie - kolejna i ostatnia w tym roku sesja 28 grudnia o godz.14.00.
 

 

Loading ....

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1288.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/swiatelko-pokoju-na-swiatecznej-sesji.html