Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

Święto Konstytucji 

 

 

Loading ....

Już tradycją stają się uroczyste obchody rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja w Parafii Miłosierdzia Bożego. W uroczystym przemarszu, który od Szkoły Podstawowej poprowadziła Orkiestra Dęta OSP pod batutą Piotra Rataja w dalszej kolejności za prezesem OSP Stanisławem Antoszem przechodziły poczty sztandarowe szkół, strażaków, miejskich stowarzyszeń i samorządu.

 

Loading ....

Uroczysty przemarsz zamykali Przewodnicząca Rady Miasta Agnieszka Modrzejewska-Potaczek oraz Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk. Na Placu Św. Faustyny tuż przed głównym wejściem do kościoła poczty zatrzymały się i odśpiewany został hymn państwowy.

 

Loading ....

Mszę św. w intencji Ojczyzny i naszego miasta koncelebrowali: ks. Proboszcz Tadeusz Mrowiec i ks. Jerzy Biernat z Parafii Św. Michała Archanioła. Ks. Proboszcz w kazaniu przypomniał słowa poetów, którzy w swoich utworach mocno podkreślali pragnienie narodu do wolności.

 

Loading ....

Ważne jest też to, iż w chwilach w których świętujemy patriotyczne wydarzenia spotykamy się w kościele, zacytował słowa Karola Balińskiego „Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską a Polak Polakiem“.

 

Loading ....

Jednym z elementów podkreślających wspólne święto państwowe i maryjne była modlitwa pod obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej oraz odśpiewanie Apelu jasnogórskiego. Nie zabrakło również hymnu „Boże coś Polskę”.

 

Loading ....

Na zakończenie uroczystości sztandary w musztrowym szyku wyszły w kościoła. Ostatnim punktem programu był uroczysty przemarsz na czele z Orkiestrą. Poczty sztandarowe miały okazję zaprezentować się raz jeszcze maszerując z powrotem na ul. Sienkiewicza. Tam jeszcze raz Burmistrz Józef Kowalczyk podziękował wszystkim za udział w uroczystości.

Loading ....

 

 

 

 

Tekst przeczytany: 528.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/swieto-konstytucji.html