Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 22.05.2018r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

 

Loading ....

W minioną niedzielę, 2 października, Terenowe Koło PTTK wyznaczyło najbliższą miastu górę Lubogoszcz na ostatnie wyjście w ramach “VII Spotkań w górach”. Wydawać by się mogło, że złoty październik i prawie wakacyjne jeszcze słońce oraz temperatury umilą ostatnie wspólne spotkanie, a tu jak na ironię: nad szczytem wisiała “czapa” mgły, którą rozgonić mogło tylko duże ognisko i głośny śpiew. Na powitanie Prezes Koła – Maria Antos podsumowała cały nasz sezon – a było co wspominać – papieską watrę, trzy wyjazdowe wycieczki autokarowe w różnych kierunkach, sześć gór, które zdobyli turyści od kwietnia do września.

 

Loading ....

 

Wyliczając to matematycznie to średnio każdej górze do  zdobycia w tym roku pojawiały się się grupy około 49 osobowe, a w sumie w “Spotkaniach” wzięły udział 344 osoby. Od naszych najmłodszych, po tych najstarszych piechurów w grupie, turystycznych rodzinach, nie zapominając o grupie harcerzy, drużynie "Planeta szczęścia" z ZSM nr 2 wraz opiekunem - Haliną Maciaszek, nawet tych, którzy odwiedzając rodzinne strony w wakacje pojawili się z nami na wycieczce – jednym słowem dużo! Ten zapał do wspólnych wędrówek, poznawania okolicy, obcowania z przyrodą został na sam koniec nagrodzony. Zgodnie z  regulaminem zdobywcy czterech szczytów ubrani zostali w nowe koszulki z logo Koła PTTK, a wszyscy na Lubogoszczy otrzymali turystyczne wydawnictwa.

 

Loading ....

 

Warto również wspomnieć o tych, którzy nam zawsze pomagają: to Urząd Miasta w Mszanie Dolnej przyznaje środki finansowe na realizację wszystkich wypraw, wspiera nas również Bank Spółdzielczy, a na ostatnie spotkanie śpiewniki turystyczne sprezentował radny Jan Stożek. Wszystkim bardzo dziękujemy! Czy to koniec turystycznych wypraw? Jeszcze nie! Wiemy, że przy tak pięknej aurze na pewno ktoś się jeszcze skusi na wycieczkę, zapraszamy na kolejny, ósmy sezon wszystkich jeszcze nie przekonanych – Koło Terenowe już powoli myśli o liście szczytów na następny rok, a spotkamy się tam w nowych koszulach w kolorze... No właśnie – do zobaczenia na turystycznym szlaku! 

 

Loading ....

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1054.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/szczesliwa-siodemka-w-kolorze.html