Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 21.05.2019r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Tańcowała igła z nitką   

 

 

Loading ....

Być może każdy z nas ma wspomnienie związane z igłą i nitką – w pamięci zachowane są gdzieś momenty kiedy uczymy się po raz pierwszy przyszyć urwany guzik, kiedy mama uczy nas wiązać pętelkę, kiedy potajemnie wyszywamy serwetkę – prezent niespodziankę lub kiedy w domu słuchać stukot maszyny do szycia i już wiemy, że coś nowego pojawi się w naszej garderobie wyczarowane przez mamę, babcię, ciocię... Tak było dawniej i nawet jeśli odeszło w niepamięć, powraca.

 

Loading ....

Może wywołała to moda, która spowodowała, że po latach gdy dostawaliśmy gotowe rzeczy zatęskniliśmy za tym co własnoręcznie, z sercem zrobione. Dawniej to była jeszcze jedna z okazji by spotkać się, porozmawiać, wymienić się ciekawym wykrojem, omówić nowe trendy, podpatrzeć, coś przerobić, komuś coś podpowiedzieć. I jakby na to nie patrzeć to również tak działa i dziś.

 

Loading ....

Organizowane warsztaty mają na celu przede wszystkim naukę szycia dla potrzeb własnych, ale dają wiele satyfakcji na innych polach. To twórcze spotkania rozwijające umiejętności i dające wiele satysfakcji, to  możliwość spotkania się z innymi, rozmowa, wymiana doświadczeń a także próba przekwalifikowania się osób bezrobotnych. 30 kwietnia zakończył się kolejny trzymiesięczny kurs kroju i szycia I stopnia dla dzieci i młodzieży.

 

Loading ....

Do tej pory udział w nich wzięło 25 osób w wieku od 13-60 lat. Można śmiało powiedzieć, że zdobyte w ten sposób umiejętności to powód do dumy. Dziewczyny, które chodziły na kurs mają wiedzę i doświadczenie, wiedzą jak zacząć działać kiedy coś w szafie zacznie się nie podobać, pojawi się nowa moda na długie czy krótkie – wystarczy im się przyjrzeć, garderoba to efekt końcowy tego co rozpoczęły pod czujnym okiem swojej instruktorki – Joanny Kotarby, wykwalifikowanej instruktor praktycznej nauki zawodu. Gratulujemy!

 

Loading ....

 

Kolejne warsztaty zaplanowane są na 28 maja i 17 września.

 

Ogranizowane będą w Urzędzie Miasta w godz. od 8.00-13.00 oraz od 15.00-20.00.

 

Szczegóły na plakatach, badź pod numerem telefonu: 509 493 763 lub 18 33 10 724
 

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1750.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/tancowala-igla-z-nitka.html