Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 16.07.2018r. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

 

Loading ....

W skrzynce z blachy telefon już nie zadzwoni, a na "przystanku" pod słynną gruszą nie zatrzymają się już busy - ponad miesiąc trwała przeprowadzka mszańskich taksówkarzy na nowy postój. O zamysłach magistratu dowiedzieli się późną jesienią ubiegłego roku. Jedni pomysł zaakceptowali, inni do zmiany miejsca podeszli bez entuzjazmu. Postój dla popularnych "taryf" w starym miejscu miał sens do czasu równoległego funkcjonowania PKP i PKS-u. Pasażerowie obu przewoźników na postój trafiali dokładnie w połowie swojej drogi między obu dworcami. Od dobrych kilku lat mszański dworzec kolejowy ożywa jedynie kilka razy w roku, gdy na pordzewiałe tory wjeżdża skład "retro" z parową lokomotywą na czele.


Loading ....


Komunikacyjnego centrum trzeba szukać wzdłuż ulicy Starowiejskiej - to przy niej od kilku lat funkcjonuje dworzec dla prywatnych busów, ale także nowo oddany dwa lata temu, dworzec autobusowy i centra handlowe. Naturalnym więc miejscem zarobkowania dla taksówkarzy powinny być te okolice. I takowe miejsce się znalazło - oświetlony teren, z dostępem do WC i wody, ogrzewana poczekalnia na wypadek mrozów, przeszklona, nowoczesna wiata dla klientow, ale przede wszystkim znakomita lokalizacja nowego postoju jest jego najistotniejszym atutem.

 


Loading ....


Mszańscy taksówkarze powoli adaptują się do nowego miejsca - tym z krótszym stażem za kierownicą przychodzi to chyba łatwiej, starsi wciąż tęsknie patrzą na stary postój "pod gruszą", na który powrotu już nie ma. Magistrat oczekuje na ostateczną decyzję wojewody małopolskiego o skomunalizowaniu tego terenu. Pozwoli to urzędowi na uporządkownie zaniedbanego i pamiętającego lata 70-te miejsca. Gotowa jest wstępna koncepcja według której bezimienny "łącznik" dwóch głównych arterii komunikacyjnych miasta (ulic Starowiejskiej i M.M.Kolbego) będzie ogólnodostępną drogą z chodnikami po obu jej stronach, nowym oświetleniem, oznaczonymi przejściami dla pieszych i kilkoma miejscami do parkowania, a nade wszystko, nową nawierzchnią. Na przyłącz do sieci miejskiej kanalizacji czekają mieszkańcy wspólnot z "bloków kolejowych" - tych planów nie dałoby się zrealizować bez wyznaczenia nowego miejsca dla taksówkarzy. Życzymy im, by na nowym miejscu stali jak najkrócej, czyli tylko po to, by zabrać oczekujących klientów i zawieźć ich zgodnie z życzeniem na Glisne, na Zarąbki, Leśną czy Łysok. Przy okazji dziękujemy Panu Dyrektorowi Markowi Adamczykowi z TP.SA - bez jego życzliwej, jak zawsze kiedy zwrócimy się z prośbą, pomocy nie udałoby się "przenieść" telefonu ze starego postoju na nowy.

 

 

Loading ....

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1376.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/taxi-przeprowadzka-na-raty.html