Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 22.05.2019r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Turbacz chyli czoła 

 

Loading ....

W różnych konfiguracjach i różnymi trasami próbowali podejść turyści na kolejny wyznaczony punkt spotkania przez Koło Terenowe PTTK. Tym razem z piękną pogodą przywitały nas Gorce, a Czoło Turbacza – wyznaczony tym razem szczyt do zdobycia chylił czoła: tym którzy pokonywali trasę na małych nóżkach, tym, którzy mimo licznych obowiązków zdołali na jednym bezdechu wyskoczyć na górkę i się podpisali w zeszycie, oraz tym, którzy będąc tak blisko Turbacza nie omieszkali się zawitać na najwyższy szczyt pasma. Choć najsłynniejsza tatrzańska panorama spod schroniska nie była wystarczająco widoczna i straszyła jeszcze śniegiem, to bliższe piękne panoramy z soczystą zielenią i szczytami cieszyły na wyciągnięcie ręki. Nasi turyści nie przestraszyli się prognoz zwiastujących gwałtowne burze, w zeszycie grupa zamykała się na liczbie 62 osób. Przed nami kolejne dalsze wyprawy – najbliższa 11.06 na Wielką Raczę w Beskidzie Żywieckim.

 

Uwaga!  Są jeszcze wolne miejsca. Gdyby ktoś był zainteresowany prosimy o kontakt pod numerem telefonu 18 33 10 328.

 

 

Loading ....W tym samym dniu, w niedzielę – 11 czerwca kierownictwo i pracownicy schroniska na Starych Wierchach zapraszają na coroczną mszę świętą z okazji rozpoczęcia sezonu turystycznego w roku 2017 w Gorcach. Msza zostanie odprawiona o godz. 12.00 przy schronisku. Odprawiona zostanie w intencji wszystkich turystów, sympatyków schroniska, zmarłych: kierownika schroniska Bartosza Sobczyka, księdza Szczepana Gacka i inicjatorów odbudowy schroniska PTTK na St. Wierchach Czesława i Elfrydy Trybowskich.

 


Natomiast kolejne wyjście Koła Terenowego PTTK zaplanowane jest na szczycie Szczebla 16 lipca. Do zobaczenia na turystycznych szlakach!

 

 

Loading ....


Wszystkim zainteresowanych wspólnym wędrowaniem przekazujemy informację, iż regulamin spotkań nie uległ zmianie, uczestnicy XIII „Spotkań w górach” wybierają trasy tak, aby spotkać się na szczycie lub w innym wyznaczonym miejscu w godzinach 13.00-14.00. W „Spotkaniach w górach” mogą brać udział indywidualni turyści i grupy zorganizowane. Dzieci i osoby niepełnosprawne również mogą brać udział w wycieczkach ale wyłącznie pod opieką dorosłych. Spotkania odbywają się w wyznaczonych miejscach bez względu na pogodę. Organizatorzy przyznają nagrody uczestnikom, którzy zaliczyli przynajmniej cztery z sześciu szczytów. Serdecznie zapraszamy do wspólnego wędrowania!

 

Loading .... 

Red.

fot. J. Kowalczyk, J. Stożek

 

Tekst przeczytany: 847.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/turbacz-chyli-czola.html