Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 24.10.2018r. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

Wszystko wskazuje, że w Mszanie zaczął się dobry czas dla seniorów. W zeszłym roku zaczęła świecić dla nich Latarnia – edukacyjny program Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach Polski Cyfrowej Równych Szans – gdzie odpowiednio przeszkolony i wykwalifikowany wolontariusz uczy osoby starsze obsługi komputera. Jedno wydarzenie pociągnęło za sobą serię pozytywnych wydarzeń – od momentu kiedy w szkole pierwsze nauki zorganizował Radosław Radomski zaczęło się dziać! Bezpłatne zajęcia komputerowe odbywały się (i w dalszym ciągu odbywają się) w czwartki popołudniami w Szkole Podstawowej nr 1 – ale już wtedy Pan Radek myślał o tym jak zaszczepić tę ideę po drugiej stronie miasta, tak by przeszkolenie umożliwić też osobom starszym, które z prostej przyczyny do „Jedynki” mają za daleko. Z pomocą przyszła Biblioteka Miejska i w ten sposób w dwóch punktach naszego miasta można skorzystać z darmowej nauki.

 

Loading ....

Mało tego, powstał Klub Radosnych Siątek „Dolina Marzeń”, bo jak się okazało przy okazji tych komputerowych zajęć powstał pomysł by spotykać się by aktywizować grupę seniorów. Jak się okazało, zainteresowanie jest duże. To już nie tylko zajęcia komputerowe, ale również spotkania towarzyskie, ćwiczenia intelektualne, gry karciane a nawet od niedawna zajęcia ruchowe, które odbyły się sali naszego Domu Parafialnego. Ruch w każdym wieku jest dobry, ale wiadomo, że z wiekiem zmieniają się nasze możliwości. Aby zachować formę i dobre samopoczucie warto wiedzieć jakie ćwiczenia wykonywać by nie przeforsować organizmu. Dlatego naszych seniorów na specjalnie opracowaną gimnastykę zaprosiła nauczycielka wychowania fizycznego – Katarzyna Mielnikiewicz. Pierwsze zajęcia już się odbyły w Szkole Podstawowej nr 1.

 

Loading ....

 

 

Od 18 do 24 marca to ogólnopolska akcja “Tydzień z internetem”. W naszym mieście w ramach bezpłatnych zajęć czeka nas wspólne odkrywanie internetu, szukanie przydatnych informacji i dobra zabawa. Zapraszamy według uznania albo odległości: do Biblioteki Miejskiej, Szkoły Podstawowej nr 1, świetlicy osiedlowej przy ul. Starowiejskiej. Na finał akcji zapraszamy do Folwarku Stara Winiarnia, gdzie czeka na nas “80 minut dookoła Świata” – spotkanie z podróżnikiem Bartłomiejem Zobkiem. Serdecznie zapraszamy!


Szczegółowy program poniżej.

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 964.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/tydzien-z-internetem.html