Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 18.06.2018r. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

Ujęcie wody pitnej na potoku Adamczykowym wyłączone z eksploatacji

 

W związku z awarią ujęcia wody pitnej na potoku Adamczykowym mogą wystąpić okresowe spadki ciśnienia wody podawanej z ujęcia dla lewobrzeżnej części miasta Mszana Dolna. Na ujęciu progowym dla wodociągu "Adamczykowy" wystąpiło podejrzenie zanieczyszczenia wody substancją ropopochodną.

Niewielka ilość substancji ropopochodnej jest w stanie znacznie wpłynąć na zapach i jakość wody.

Ujęcie wody na potoku Adamczykowym ze względu na nieakceptowalny zapach wody zostało w dniu dzisiejszym ok. godziny 10.00 wyłączone z użytkowania. Część miasta przełączona została na zasilanie w wodę z ujęcia "Szklanówka", pozostały obszar zasilany jest z awaryjnego ujęcia wody przy ul. Krakowskiej. Woda podawana do sieci jest dezynfekowana lampami UV i podchlorynem sodu. Może wystąpić chwilowy wzrost zapachu "chloru" w dostarczanej wodzie. Wszelkie inne zapachy wody są niewłaściwe.

Interwencja w sprawie ujęcia wody została podjęta przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz Sanepid w Limanowej. Powiadomione zostały zakłady zbiorowego żywienia o konieczności zwrócenia szczególnej uwagi na jakość dostarczanej wody.

Zakład Gospodarki Komunalnej lokalizuje przyczynę awarii i już przystąpił do płukania filtrów i zbiorników. Prosimy zgłaszać nieprawidłowości w jakości dostarczanej wody pod nr telefonu 18 3310062 w godz. 7.00.- 15.00. Po tych godzinach tel. kom.  506085453.

 

 

 

.... z ostatniej chwili -  wyniki badań laboratoryjnych w Nowym Sączu potwierdziły wcześniejsze  przypuszczenia dotyczące pochodzenia substancji jaką zanieczyszczono wody potoku Adamczykowego. Źródłem tym jest ponad wszelką wątpliwość substancja ropopochodna o lekkiej frakcji, dość łatwo dająca się spłukać, ale też mocno cuchnąca. Jej stężenie to 0,33mg/litr wody. By woda nadawała się do spożycia ten wskaźnik musi wynosić 0,00 mg/litr.

 

 

mgr inż. Tomasz Dul                 
Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej
w Mszanie Dolnej                  
ul. Krakowska 27                 
 

 

 

 

 

Tekst przeczytany: 1193.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/ujecie-wody-pitnej-na-potoku-adamczykowym-wylaczone-z-eksploatacji.html