Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.04.2019r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 UKS Beskid rośnie w siłę  

 

 Jest ich tylu, że trzeba rozkładać dwie siatki na dwóch boiskach, by każdemu umożliwić aktywny udział w treningu piłki siatkowej. Posiadają dwie sekcje treningowe: dziewcząt i chłopców. Trenują na miejskiej hali sportowej w Mszanie Dolnej dwa razy w tygodniu: sekcja dziewcząt (27 zawodniczek) 3 godziny tygodniowo, sekcja chłopców (27 zawodników) 4 godziny tygodniowo. Trzon, a zarazem podstawę klubu tworzą uczennice i uczniowie z ZSM nr 1 i ZSM nr 2 w Mszanie Dolnej. Mowa o Uczniowskim Klubie Sportowy "Beskid" Mszana Dolna. To sportowe stowarzyszenie powstało w październiku 2013 roku. Klub opiera swoją działalność na idei zdrowego - sportowego trybu życia. Wiodącą dyscypliną jest piłka siatkowa. Treningi prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego w ZSM nr 2, instruktor piłki siatkowej mgr Łukasz Dobrowolski. Członkami zarządu klubu są nauczyciele wychowania fizycznego, a prezesem klubu jest mgr Wojciech Leja (absolwent krakowskiego AWF-u na kierunku wychowanie fizyczne).

 

Loading ....


Nie sposób zatem oprzeć się wrażeniu, iż nadrzędnym celem działalności tej grupy jest ruch, aktywność fizyczna oraz umiejętnie zorganizowany czas wolny, by przeciwdziałać i zapobiegać patologiom społecznym. By chociaż trochę przekonać się jak wygląda trening tych młodych ludzi zapraszamy do obejrzenia filmu, który był kręcony na potrzeby projektu edukacyjnego przez ucznia Gimnazjum Miejskiego nr 2 www.youtube.com/watch?v=zNRJSUTk730
 

 

Loading ....

Działalność klubu nie byłaby możliwa gdyby nie mszańskie instytucje, firmy czy osoby prywatne, które wspierają nas finansowo dzięki czemu możemy nadal trenować i rozwijać naszą pasję siatkówkę. W sezonie 2014/2015 szczególne podziękowania kierujemy w stronę: Urzędu Miasta Mszana Dolna, Banku Spółdzielczego w Mszanie Dolnej, firmy PROFEXIM, firmy PRI BESKID, WPPUH JANDA, firmy LiJ, Pani Anny Górskiej Dyrektor ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej.

 

Najnowszym nabytkiem jest klubowa strona internetowa www.uksbeskid.pl zapraszamy do oglądania.

 

Wszystkich chętnych zainteresowanych finansowym wsparciem klubu prosimy o kontakt tel. 609 798 403.

 

Z góry dziękujemy wierząc, iż dzisiejsza "inwestycja" w naszą młodzież niedługo przyniesie pozytywne efekty.

 


Zarząd UKS Beskid Mszana Dolna

 

 

Red. i foto

Zarząd UKS Beskid Mszana Dolna

 

 

Tekst przeczytany: 1416.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/uks-beskid-rosnie-w-sile.html