Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 21.05.2019r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 W czasie dwóch lat wybudowaliśmy dwie nowoczesne stacje uzdatniania wody 

 

 

Loading ....

W roku 2015 wybudowaliśmy na bazie starego ujęcia wody – wykonanego w 2004 r. – Stację Uzdatniania  Wody "Mszanka" o nowoczesnej technologii. Koszt  tej inwestycji wyniósł  7 246 tys. zł  i został  sfinansowany dotacją  uzyskaną  w roku 2015  z  MSWiA  w kwocie 5 664 tys. zł oraz dotacją z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie 538 tys. zł.

 

Loading ....

Dnia 6 lutego br. dokonano  uroczystego odbioru drugiej Stacji Uzdatniania Wody "Raba" po prawej stronie rzeki Mszanki  wraz z rurociągami tłocznymi o długości  1800 mb oraz  zbiornikiem o pojemności  600 m ³.

 

Loading ....

Budowa była realizowana w oparciu o nowy projekt wraz z rurociągiem tłocznym. Stary projekt  zawierał rażące błędy tak w wielkości stacji, niewłaściwej lokalizacji, braku  rurociągu tłocznego – co doprowadziłoby do rozszczelnienia rurociągu rozbiorowego w momencie uruchomienia stacji.

 

Loading ....

Całkowity koszt budowy wyniósł 5 336 tys. zł w tym został sfinansowany pozyskaną dotacją w 2016r  w kwocie 4 269 tys. zł.

 

Loading ....

Budowa została zrealizowana  w ciągu 3,5 miesiąca  mimo opóźnień w otrzymaniu promesy na dofinansowanie na skutek  nieprawdziwego donosu do MSWiA jednego z mieszkańców  naszego Miasta.

 

Loading ....

Nieprawdziwe są informacje na różnych portalach, że inwestycję przygotował  w całości były burmistrz  oraz pozyskał środki na ten cel.

 

Loading ....

 

Burmistrz Miasta
                                                                                       mgr Józef Kowalczyk

 

 

Tekst przeczytany: 885.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/w-czasie-dwoch-lat-wybudowalismy-dwie-nowoczesne-stacje-uzdatniania-wody.html