Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.04.2019r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

W remoncie dwie ulice w centrum miasta 

 

W podobnym czasie rozpoczęły się prace na dwóch miejskich ulicach w centrum miasta. Na słynny stary postój taxi, łącznik pomiędzy ul. Kolbego a ul. Starowiejską wjechał sprzęt budowlany i rozpoczęły się prace ziemne. Od ponad roku trwały prace projektowe i przygotowawcze do realizacji tej inwestycji.

 

Loading ....

Należało uporządkować gospodarkę wodno-ściekową przez jej przebudowę a także inwestycja ta wymaga przebudowy sieci gazowej, tak by po jej wykonaniu nie było potrzeby jej naruszenia. Część prac została wykonana jeszcze przed ogłoszeniem przetargu na remont łącznika. Finał będziemy mogli podziwiać już we wrześniu. Zgodnie z projektem droga ta zostanie wykonana z kostki brukowej jako jednokierunkowa z oświetleniem ulicznym.

 

Loading ....

Dodatkowo w ramach dobrej współpracy na własny koszt Zakład Gazowniczy w Krakowie wykona przebudowę gazociągu kolidującego z projektowaną kanalizacją deszczową. Przetarg wygrała firma Bruk-Bud Eugeniusza Kotarby, koszt inwestycji to ok. 388 tys. zł. Warto wspomnieć, że przy tak krótkim łączniku najwięcej czasu, bo prawie rok zajęły wszelkie uzgodnienia i przygotowania dokumentacji.

 

Loading ....

Druga ulica, o której wspominamy to po sąsiedzku ul. Krasińskiego - trwają tam prace Zakładu Gospodarki Komunalnej związane z wymianą rur wodociągu, który od czasu budowy nie miał przeprowadzonej konserwacji. Obecny stan techniczny wymaga sprawdzenia każdego fragmentu, stwierdzono tam występowanie dużej ilości wycieków wody. Wymiana rur wodociągu na tej ulicy związana jest z przygotowaniami do kolejnych prac remontowych planowanych na tej ulicy.

 

Loading ....

Zamknięcie dwóch ulic w centrum miasta jest dość sporym utrudnieniem dla kierowców i mieszkańców, za które przepraszamy licząc na zrozumienie.

 


red. i fot. UM

oraz

fot. arch. Mszana Dolna na starej fotografii FB
 

 

 

 

Tekst przeczytany: 567.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/w-remoncie-dwie-ulice-w-centrum-miasta.html