Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 25.04.2019r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Weekend w Gorcach - Trusiówka i Turbacz 

 

 

Loading ....

13 i 14 sierpnia, w sobotę i niedzielę odbędzie się festyn turystyczny „Weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym”, który zostanie przeprowadzony pod hasłem „Jak rodzinnie, aktywnie, twórczo i bezpiecznie poznawać przyrodę”. Impreza odbędzie się na miejscu biwakowym Trusiówka w Lubomierzu-Rzekach. Pracownicy Gorczańskiego Parku Narodowego przygotowali masę atrakcji. Poza konkursami odbędą się zabawy i ćwiczenia przyrodnicze, pojawią się policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji i ratownicy GOPR.

 

Loading ....

Ofertę turystyczną przedstawią także gminy Niedźwiedź i Mszana Dolna oraz gospodarstwa agroturystyczne, a lokalni twórcy pokażą swoje rękodzieło, które będzie można kupić. Ponadto w czasie festynu będzie można upiec kiełbaskę nad ogniskiem, spróbować miejscowych specjałów, zrobić pamiątkowe zdjęcie z salamandrą, wykonać własnoręcznie pamiątkę z Gorców, czy przejść quest doliną Kamienicy.

 

Loading ....

Poza tym w niedzielę, 14 sierpnia, jak zawsze w drugą niedzielę sierpnia pod Turbaczem, w kaplicy na Polanie Rusnakowej w Kaplicy Matki Bożej Królowej Gorców odprawiona będzie uroczysta msza św. Początkowo wiązała się z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, a od 1982 r. jest to Święto Ludzi Gór, obchodzone pod patronatem Związku Podhalan. Przez wiele lat w uroczystościach uczestniczył i głosił kazania ks. Józef Tischner. Kaplica została wybudowana na planie krzyża Virtuti Militari jako dar dla Ojca Świętego Jana Pawła II z okazji jego pierwszej pielgrzymki do ojczyzny. Do górskiej świątyni licznie przybywają z całego Podhala górale, ratownicy GOPR, myśliwi, harcerze, grupy oazowe oraz wierni, którzy cenią szczególną atmosferę tego miejsca. Serdecznie zapraszamy, msza rozpoczyna się o godz. 11.00.

 

Loading ....

 

W Święto Ludzi Gór kolej linowa na Tobołów będzie czynna od 7.00 do 18.00.
 

 

Serdecznie zapraszamy!

  

12 sieprnia od 9.00 Radio Kraków nadaje prosto z gorczańskich lasów!

Słuchaj dopołudniowej audycji ''Przed Hejnałem'' 

 

Red.

 

fot. arch.GPN,
fot. J. Olesiak

 

Szczegółowy program imprezy z Gorczańskim Parkiem Narodowym poniżej: 

 

 

 

 

 

 

Tekst przeczytany: 1002.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/weekend-w-gorcach-trusiowka-i-turbacz.html